„Volvo Group“ statys baterijų gamyklą Švedijoje

31 rugpjūčio 04:21 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Siekdama patenkinti augančią baterijų paklausą sunkiesiems automobiliams, „Volvo Group“ inicijavo didelio masto gamyklos Švedijoje įkūrimo procesą.

„Siekiame vadovauti perėjimui prie dekarbonizuotos transporto sistemos ir žadame savo klientams pasiūlyti transporto priemones, kuriose nebūtų naudojamas iškastinis kuras. Siekiame, kad iki 2030 m. bent 35 proc. parduodamų gaminių būtų elektriniai. Tam reikės daug didelio našumo baterijų, pagamintų naudojant energiją be iškastinio kuro. Kelionė šio tikslo link kartu su partneriais prasideda dabar“, – sako Martinas Lundstedtas, „Volvo Group“ prezidentas ir generalinis direktorius.

Atliktas tyrimas parodė, jog Skaraborgo regionas Švedijoje yra ideali vieta gamyklai. Siūloma vieta Mariestado savivaldybėje yra netoli dabartinės pagrindinės „Volvo Group“ jėgos agregatų gamyklos Skövde. „Volvo Group“ tyrimų ir plėtros centrai ir būstinė Geteborge yra vos už dviejų valandų kelio.

„Volvo Group“ planuoja laipsniškai didinti pajėgumus ir iki 2030 m. pasiekti didelio masto serijinę gamybą. Baterijos  bus sukurtos specialiai komercinėms transporto priemonėms, palaikant elektrinių sunkvežimių, autobusų, statybinės įrangos ir elektrinių pavarų dėžių, skirtų įvairioms reikmėms, diegimą visame pasaulyje.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka