„Volvo“ nebegamins 9700 ir 9900 serijos modelių su „Sunsundegui“

08 liepos 04:37 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

„Volvo Buses“ nusprendė nutraukti 9700 ir 9900 modelių autobusų gamybą, teigiama Bussmagasinet.se paskelbtoje ataskaitoje. Joje taip pat cituojami „Volvo Buses“ spaudos tarnybos pareiškimai. Apie žingsnį atsisakyti susitarimo su „Sunsundegui“ kalbama ir Ispanijos žiniasklaidoje.

Vienintelis turistinis autobusas iš 9000 asortimento bus dviaukštis 9700 DD. Viešojo transporto (miesto ir tarpmiestinio) autobusus ketinama gaminti bendradarbiaujant su MCV.

Švedijos gamintojas motyvuoja tuo, kad partnerystė „reikalauja tokių didelių papildomų investicijų, kad bendradarbiavimas negali būti pelningas“, rašo sustainable.com.

Kaip rašo „Diario de Navarra“, balandžio mėnesį Navaros parlamentas patvirtino naują šešių milijonų eurų finansinę injekciją, siekdamas užtikrinti „Volvo prekės ženklo autobusų kėbulo projekto gyvybingumą“.

Pasak „Volvo Buses“ atstovų, diskutuojama su kitais kėbulų gamintojais, tačiau dėl minėtų dviejų modelių jokių derybų nėra.

Švedijos žiniasklaida rašo, kad „daug „Volvo“ gamybos įrangos buvo perkelta iš senosios „Volvo Buses“ gamyklos Lenkijoje į „Sunsundegui“ Navaroje, Ispanijoje. Šiuo metu neaišku, kas nutiks šiai įrangai“.

„Volvo Buses“ teigia šiuo metu nežinanti, kada vėl galės pasiūlyti du minėtuosius modelius. Grupė jau gavo užsakymus naujoms transporto priemonėms su „Sunsundegui“ kėbulu, kuriuos ketinama atšaukti.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka