Birželio mėnesį į Panevėžį turėtų atvykti dar keturi vidutinės klasės turistiniai „Otokar Navigo Mega”. Du analogiškus autobusus panevėžiečiai eksploatuoja nuo praėjusių metų gruodžio.
Konkurse pateikti transporto priemones Panevėžio autobusų parkui dalyvavo du gamintojai. Tinkamesnis pasirodė Turkijos „Otokar” gamintojų pasiūlymas.
„Kadangi turkiškus autobusus eksploatuojame jau pusmetį, žinome ir jų privalumus, ir trūkumus. Tačiau reikia pripažinti, kad trūkumų būta menkų, o gamintojai juos visus pasiryžę ištaisyti. Galima teigti, jog iš esmės šių autobusų kainos ir kokybės santykis – bene palankiausias”, – sako Panevėžio autobusų parko generalinis direktorius Rimantas Petukauskas.
Pasak jo, panevėžiečiai jau turi patirties prižiūrėti naujuosius autobusus. „Kuo įvairesnių modelių transporto priemonių esama parke, tuo sudėtingiau jas prižiūrėti bei remontuoti. Todėl džiaugiamės, kad šįkart įsigysime tokius pat autobusus, kokiais jau vežame keleivius”, – kalba R. Petukauskas.
Pasak jo, dabartinėmis sąlygomis, kuomet keleivių mažėja, vidutinės klasės autobusai yra ekonomiškesni, jie padeda taupyti lėšas. „Pamažu žadame keisti didžiuosius autobusus vidutinės klasės transporto priemonėmis. Mums reikėtų ne keleto, o keliolikos naujų autobusų, tačiau džiaugiamės įsigiję bent tiek, kiek šiuo metu įstengiame”, – sako R. Petukauskas.
„Džiaugiamės, kad galėsime pateikti panevėžiečiams dar daugiau naujų, patogių autobusų. Tikimės, kad visi jie tarnaus tiek vežėjams, tiek keleiviams ilgai ir patikimai”, – sako „Otokar” atstovės Lietuvoje įmonės „BTS Vilnius” vadovas Jonas Žukas.
Panevėžiečių įsigytieji autobusai – 8,4 metro ilgio, juose sumontuotas JAV pagamintas „Cummins” variklis, „Eaton” pavarų dėžė. Salone – 35+1+1 sėdimos vietos.
Lina Jakubauskienė
Autorės nuotrauka
Komentaras:*
Nickname*
E-mail*
Website
Noriu savo interneto naršyklėje išsaugoti vardą, el. pašto adresą ir interneto puslapį, kad jų nebereiktų įvesti iš naujo, kai kitą kartą vėl norėsiu parašyti komentarą.