Aplink pasaulį – rožiniu „Scania“ autobusu

balandžio 03 05:04 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Turistinio autobuso vairuotojas Anders‘as Eriksson‘as gyvenime išbandė viską: matė liūtus Afrikos savanose, aplankė inkų buveinę Maču Pikču Peru ir net ieškojo pamesto turisto Himalajuose.

1969-aisiais aštuoni draugai iš Švedijos nusprendė apvažiuoti pasaulį 1953-iaisiais pagamintu 12 metrų ilgio „Scania“ autobusu.

Pasak turizmo kompanijos „Rosa Bussarna“ (Rožiniai namai ant ratų) įkūrėjo A. Eriksson‘o, keliauninkai rinkosi tarp „Scania“ ir „Volvo“. „Scania“ pasirinktas dėl jo patikimumo.

Į kelionę leidosi tik dviese – A. Eriksson‘as ir vienas draugas. Jie paliko Švediją, turėdami 25 tūkst. kronų kišenėje, o grįžo 4000 kronų turtingesni. Jie užsidirbo veždami pakeleivius.

Nė vienas iš draugų neturėjo pakankamai techninių žinių. Bagažinėje tebuvo tik atsuktuvas ir raktas. Tačiau jau tuomet Turkijoje ir Irane veikė „Scania“ dirbtuvės. Pasak A. Eriksson‘o Irane vietoj pinigų iš keliauninkų paprašė padovanoti… porą džinsų.

Grįžęs iš kelionės, A. Eriksson‘as sukūrė savo turizmo kompaniją. Transporto priemonių parke – rožine spalva nudažyti „Scania“. Šiuo metu „Rosa Bussarna“ kasmet pasaulyje surengia apie 1500 kelionių.

Autobusu, kuriame tilptų 50 keleivių, keliauja tik 25. Savininkas išmontavo dalį sėdynių ir sumontavo stalus. Tokiu būdu kelionė turistams yra patogesnė. Nakčiai autobusas virsta palapine, o keleiviai miega ant čiužinių, suklotų po brezentiniu tentu, ištemptu virš autobuso stogo.Kiekvieną kartą autobusu vežama 400 kg atsarginių detalių.

A. Eriksson‘as „Scania“ autobusus vairuoja jau 43-jus metus. Šiuo metu jo transporto priemonių parke – 32 autobusai. 12 iš jų – Afrikoje ir Pietų Amerikoje.

Kaip atrodo kelionės rožiniais autobusais, galima pasižiūrėti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=_F-P4snLiB8

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.