Grafiti kūriniai – ant autobusų

25 liepos 04:34 2011 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Keturios jau nurašytos bendrovės „Vilniaus autobusai“ transporto priemonės pasipuošė įvairiaspalviais piešiniais bei užrašais. Vieną iš liepos šeštadienių graffiti piešėjai įmonės teritorijoje surengė piešimo konkursą ant nebevažiuojančių autobusų.

„Renginio tikslas – suteikti kūrybingam jaunimui vietą saviraiškai bei galimybę legaliai piešti netradicinėje erdvėje. Kreipėmės į bendrovės „Vilniaus autobusai“ vadovus, ir jie suteikė mums galimybę piešti ant nebevažiuojančių autobusų. Tai netradicinė vieta ir plokštuma ant kurios buvo piešiama. Renginio dalyviams tai tapo puikia patirtimi“, – kalba vienas iš renginio organizatorių, graffiti entuziastas Julijus Gurevičius.

Bendrovės „Vilniaus autobusai“ generalinio direktoriaus Gintaro Nakučio teigimu, graffiti piešėjų iniciatyva piešti ant nebevažiuojančių autobusų parko darbuotojams pasirodė originali bei įdomi. „Konkurso dalyviams iškėlėme tik vieną sąlygą – kad piešėjai nepieštų niekur kitur, tik ant specialiai akcijai skirtų autobusų“, – sako G. Nakutis.

Graffiti piešėjų konkurso tema šįkart buvo raidės. Dvidešimt konkurso dalyvių demonstravo savo sugebėjimus rašydami aerozoliniais dažais ant keturių nebevažiuojančių autobusų skirtingais šriftais. „Jei bendrovės „Vilniaus autobusai“ vadovai sutiktų, galėtume pagražinti ir senesnius gatvėmis dar tebevažinėjančius autobusus“, – sako J. Gurevičius.

Pasak pašnekovo, graffiti piešėjų judėjimo tikslas – suteikti daugiau galimybių jauniesiems menininkams, padėti jiems išreikšti save, taip pat griauti stereotipus, jog šio judėjimo dalyviai tik gadina bei darko pastatus ir miestų aplinką.

„Organizuojame įvairius renginius, konkursus, susitikimus ir kt. Siekiame skiepyti gerą skonį bei kurti kokybišką meną, tiesiog visi kartu puikiai praleidžiame laiką. Graffiti yra gatvės kultūros dalis, visada bus legalioji ir nelegalioji šio meno pusė. Tikimės, kad ateityje bus daugiau vietų ir erdvių, kur būtų galima piešti. Kiekvienas pasirenka tai, kas jam yra artimiau“, – kalba J. Gurevičius.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.