Autobusai, kurių premjeros dar neįvyko

balandžio 29 04:05 2015 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Artėja viena iš svarbiausių autobusų pasaulio įvykių – kas dvejus metus Belgijos mieste Kortrijke vykstanti „Busworld Europe“. Nors paroda vyks spalio mėnesį, gamintojai jau rengia naujoves jai. Prieš parodą tradiciškai bus išrinktas ir geriausias Metų autobusas.

Štai ir lankantis „Otokar“ gamykloje Turkijoje, pavyko pamatyti du dar oficialiai nepristatytus autobusų modelius. Tai – trečiosios kartos „Vectio LE“, skirtas miesto bei priemiesčio vežimams bei pirmasis turkų gamintojų surinktas sudvejintas 18 metrų ilgio „Kent“.

Kaip žinia, „Otokar“ gamintojai patys kuria savo transporto priemonių konstrukciją, dizainą. Prototipai išbandomi itin kruopščiai – šalčiu ir karščiu, milijoną kilometrų nuvažiuodami specialiame įrenginyje – kratytuve. Jei kuris nors iš agregatų pasirodo nepatikimas ir sugenda, Turkijos gamintojai keičia jo tiekėją. Jei pasirodo nepatikima konstrukcija, ji taip pat išsyk keičiama. Taigi galima tikėtis, kad ir naujieji „Vectio LE“ bei „Kent“ pasieks rinką jau ištobulinti.

„Otokar“ savo autobusuose montuoja vakarietiškus agregatus – „Cummins“, MAN variklius, „Voith“, ZF. Turkiški autobusai sparčiai populiarėja Lietuvoje. Tiesa, iki šiol visi vežėjai įsigijo tik „darbiniais arkliukais“ vadinamus „Navigo“ autobusus.

Mūsų skaitytojams – keletas nuotraukų, kuriose užfiksuoti dar rinkai nepristatyti „Otokar“ autobusai.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.