Autobusas – iš stiklo plastiko

sausio 06 05:16 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Sumažinti išlaidas degalams, kaip žinia, padeda ne tik nauji ekonomiški autobusų varikliai, bet ir mažesnis transporto priemonės svoris.

Nyderlandų kompanija „Composite Mobility BV” autobusų parodoje „Busworld Europe 2013“ pristatė autobusą, kurio kėbulas pagamintas iš stiklo plastiko.

Ši medžiaga suteikia galimybę gerokai sumažinti ne transporto priemonės svorį, bet ir jo kainą. Iš šios medžiagos pagamintas autobusas kainuoja pigiau nei iš tradicinių medžiagų.

Stiklo plastikas nėra naujovė autobusų gamyboje; jis naudojamas priekinės ar galinės transporto priemonės dalies ar stogo gamybai. Tačiau visą kėbulą pagaminti iš šios medžiagos ryžosi tik Nyderlandų gamintojai.

Autobusas „СM Mission” – žemagrindis, skirtas vežti keleivius mieste. Jo svoris – apie 5 tūkst. kilogramų.

Salone sumontuotos 22 sėdynės, iš viso transporto priemonė gali vežti 57 žmones.

Autobuse montuojamas 3 l turbodyzelinis 177 AG IVECO variklis. Gali būti montuojamas ir 158 kW elektrinis variklis, kuris suteiktų galimybę transporto priemonei vieną kartą įkrovus nuvažiuoti 160 kilometrų.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.