„Autosan“ kuria elektrinį autobusą su keičiamomis baterijomis

balandžio 16 05:02 2020 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Lenkijos Nacionalinis tyrimų centras „Łukasiewicz-PIMOT“ ir „Autosan“ pasirašė kontraktą dėl elektrinio autobuso su keičiama baterija sukūrimo. Projekto biudžetas – daugiau kaip milijonas eurų, didžioji dalis lėšų – iš ES fondų. Projektas taip pat finansuojamas Lenkijos Nacionalinio tyrimo centro Operatyvios intelektualinės plėtros programos lėšomis.

 

 

Kurdami elektrinį autobusą su išorine keičiama baterija, gamintojai siekia dviejų tikslų: pailginti elektrinio autobuso nuvažiuojamą kelią bei sumažinti eksploatacines išlaidas baterijoms įkrauti.

Taip pat, projekto rengėjų teigimu, toks sprendimas padėtų greitai pakeisti autobuso baterijas ir išspręstų ilgalaikio jų įkrovimo problemą, rašo infobus.pl.

„Dabartinės technologijos riboja galimybę autobusui vieną kartą įkrautomis baterijomis nuvažiuoti ilgesnį kelią. Baterijų įkrovimas trunka pernelyg ilgai, todėl būtina ieškoti naujų technologinių sprendimų, kurie padėtų sutrumpinti transporto priemonių prastovas. Tikimės, kad projekto rezultatai ne tik padės išspręsti elektrinių autobusų problemas, bet ir sukurs naujus viešojo transporto verslo modelius. Transporto kompanijos galės bendradarbiauti su elektros saugojimu užsiimančiomis bendrovėmis“, – praneša „Łuksiewicz- PIMOT“ kompanijos direktorius Witold Luty.

Teigiama, jog galimybė keisti baterijas ne tik pailgins miesto autobusų nuvažiuojamą kelią, bet ir leis elektrinius autobusus naudoti priemiesčio maršrutuose.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka