Belaidis savivaldžių elektrinių autobusų įkrovimas – jau realybė (video)

20 vasario 05:45 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Pirmoji pasaulyje belaidė elektrinių savivaldžių automobilių įkrovimo trasa įrengta Kinijoje. Ją įrengė „WiTricity“, bendradarbiaudama su „YuTong Bus“, didžiausiu autobusų gamintoju Kinijoje.

Kaip rašo cleantechnica.com, savivaldžiai mikroautobusai, pavadinti „Xiaoyu 2.0“, važinėja Kinijos Džengdžou mieste. 4 lygio autonominiai mikroautobusai vienu metu gali vežti iki 10 žmonių, o vieną kartą įkrautomis baterijomis jie gali nuvažiuoti apie 150 km.

Belaidis EV įkrovimas patogus tuo, autobuso vairuotojams nereikia išlipti ir tvarkyti sunkių laidų. Tai ypač svarbu savivaldžiams autobusams, kuriuose nėra vairuotojo.

„Labai džiaugiamės matydami šią pirmą realią bandomąją belaidžio įkrovimo liniją, įrengtą kartu su „Yutong Bus“, – sako „WiTricity“ generalinis direktorius Alexas Gruzenas. „Tobulėjant savivaldžiams automobiliams, įkrovimo ir aptarnavimo logistika taps dar svarbesnė“.

„WiTricity“ belaidės sistemos taip pat įdiegtos keliuose lengvuosiuose elektromobiliuose – „FAW HongQi“ ir „Genesis GV60“.

Kaip važiuoja savivaldžiai autobusai, galima pamatyti čia:

https://youtu.be/3KINuAAhI7w

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka