Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Rimantas Markauskas atsisveikina su kolegomis

birželio 25 04:30 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Rimantas Markauskas atsisveikina su įmone, jos darbuotojais bei kolegomis. Pareigas jis palieka nuo birželio 28-osios.

Pavyko nuveikti nemažai darbų

Dirbti tuometėje įmonėje „Vilniaus autobusai“ R. Markauskas pradėjo 1978-aisiais, inžinieriumi technologu Eismo skyriuje. Nuo 2001 iki 2017-ųjų ėjo UAB „Vilniaus autobusai“, vėliau, sujungus įmonę su UAB „Vilniaus troleibusai“ – UAB „Vllniaus viešasis transportas“ eksploatacijos direktoriaus pareigas. Ketverius metus R. Markauskas buvo bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generaliniu direktoriumi.

Įmonės vadovas pasidžiaugia, jog per pastaruosius metus pavyko nuveikti daug svarbių ir reikšmingų darbų: „Nuo 2016-ųjų Vilniaus miesto savivaldybė grąžino įmonei skolas, kurių jau buvo susikaupę beveik 40 mln. eurų. Tokiu būdu atsirado galimybė iš esmės atnaujinti transporto priemonių parkus“.

Nuo 2018-ųjų iki 2020-ųjų bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ įsigijo 215 naujų autobusų ir 41 troleibusą. Šiuo metu laukiama paramos pagal Klimato kaitos programą, kitus Europos Sąjungos remiamus projektus. „Miesto taryba praėjusių metų pabaigoje patvirtino viešojo transporto studiją, kur numatyta iki 2030-ųjų pakeisti visus dyzelinius autobusus elektriniais bei varomais gamtinėmis dujomis. Šiuo metu gavome palaiminimą iš savivaldybės, deramės su keletu banku dėl paskolos iš esmės atnaujinti troleibusų parką. Ketiname įsigyti apie 160 troleibusų su autonomine eiga – tiek dviašių, tiek triašių. Autobusus bandysime atnaujinti pagal Klimato kaitos bei kitas panašias programas“, – sako R. Markauskas.

Jis pasidžiaugia, kad praėjusių metų pabaigoje bendrovė „Vilniaus viešasis transprotas“ pasirašė trišalę sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe bei SĮ „Susisiekimo paslaugos“, kuri garantuoja įmonei darbą dar dešimčiai metų.

Tarp artimiausios ateities darbų – Verkių autobusų parko iškeldinimas į Liepkalnio ir Pilaitės rajonus, sklypai jau paskirti, per dvejus metus parkas turėtų būti iškeltas. „Rengiama specifikacija dėl statybų darbų, planuojama kitąmet pradėti statybas, o 2023-iaisiais – iškelti parką“, – dėsto R. Markauskas.

Išeina savo noru

R. Markauskas sako paliekantis pareigas savo noru: „Niekas manęs nevertė ir nespaudė išeiti. Manau, tiesiog atėjo laikas – norisi poilsio, ramesnio gyvenimo“.

Ką veiks ateityje, bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius kol kas neprognozuoja. „Vasarą pailsėsiu, nes ilgą laiką nebuvęs atostogų ilgiau nei tris savaites. Galbūt po poros mėnesių pajausiu, jog nyku sėdėti namuose, norėsis į darbą, tada spręsiu. Kol kas negalvoju ir nežinau, kaip susidėlios reikalai. Sveikatos dirbti dar turiu, kaip bus ateityje – matysim“, – kalba R. Markauskas.

Jis apgailestauja, kad pastaraisiais metais mažiau laiko skyrė bendrauti su kolegomis iš kitų šalies autobusų parkų. „Darbo apimtis buvo didžiulė, rūpesčių – gausu. Liekantiems dirbti kolegoms linkiu visų pirma „išsivynioti“ iš problemų, kurios susidarė dėl karantino – kad tiek paslaugų lygis, tiek keleivių srautai grįžtų į ikikrizinį lygį. Taip pat nuoširdžiai dėkoju visiems už ilgametį bendravimą bei bendradarbiavimą“, – pabrėžia R. Markauskas.

Lina Jakubauskienė

Autorės ir Kęstučio Pletkaus nuotraukos

  • IMG_20210625_104703
  • IMG_20210625_104714
  • IMG_20210625_104612