Biržuose – naujas elektrinis miesto autobusas

28 lapkričio 14:01 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Ko gero, tai pirmasis toks visiškai naujas įrašas Biržų krašto susisiekimo istorijos puslapiuose. Į bendrovės „Biržų autobusų parkas” kiemą atkeliavo ateities gurkšnis – elektrinis miesto autobusiukas MAN TGE. Vežėjai tikisi, jog šis, 24 keleivius talpinantis autobusas, trumpas keliones miesto teritorijoje padarys patogesnes ir tylesnes.

 

Autobuse sumontuotas 100 kW elektrinis variklis ir 35,8 kWh baterija. Autobusas yra labai erdvus ir gerai pritaikytas keleivių patogumui.

Autobuso gale – žemagrindė aikštelė neįgaliojo vežimėliui pasistatyti, galinės durys – dvigubos. Dar vienos durys – priekyje, patogios keleiviams įlipti ir įsigyti bilietus.

Autobuse yra 9 sėdimos vietos ir 14 vietų stovintiems keleiviams.

Baterijos sąnaudos pagal WLTP: kombinuotu važiavimu – 29,1 kWh/100 km iki 11 5 km/miesto režimu 70-80 km.

Baterijos įkraunamos per 5,5valandos/ 7,2 kW ( 0-100%) ir greitasis CCS Combo – 40min./40kW (0-80%).

Autobusas įsigytas pagal programą „Viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas ir (ar) plėtra, skatinant naudoti elektra, biometanu, suslėgtomis gamtinėmis dujomis, suskystintomis gamtinėmis dujomis varomas transporto priemones”.

Transporto priemonės kaina – 140 tūkst. eurų, iš jų- 77,5 tūkst. gauta pagal APVA programą.

Keleivių vežėjai dėkoja savo steigėjui – Biržų rajono savivaldybės tarybai – už iniciatyvą, palaikymą ir darbų kuravimą ilgiau nei metus trukusiame projekte.

Biržų autobusų parko informacija ir nuotraukos 

  • 1-birz2
  • 1-birz1
  • 1-birz
  • 1-birz3