„Busture“ senus autobusus keičia nauji

29 sausio 05:05 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Šiauliuose keleivius vežančios bendrovės „Busturas“ vadovas Vaidas Seirackas informavo, kad pirmaisiais šių metų mėnesiais į miesto gatves išriedės 27 gamtinėmis dujomis varomi žemagrindžiai autobusai ir šeši visiškai nauji žemagrindžiai miesto tipo mikroautobusai. Patogesnės ir ekologiškesnės transporto priemonės pakeis seniausius skandinaviškus autobusus.

 

 

 

Spaudos konferencijoje UAB „Busturas“ generalinis direktorius Vaidas Seirackas pristatė naujausius bendrovės pirkinius. „Busturą“ jau pasiekė didžioji dalis iš 12 įsigytų naujų MAN LION’S CITY.

Žemagrindžiai miesto tipo autobusai, naudojantys suslėgtas gamtines dujas, įsigyti su ES parama ir su įmonės prisidėjimu. Visų naujų transporto priemonių bendra kaina be PVM – 2 716 992 Eur.

Šiuose autobusuose montuojama elektroninio bilieto įranga, švieslentės, keleivių informavimo ir keleivių skaičiavimo, vaizdo stebėjimo sistemos, taip pat ir alkobloko sistema vairuotojams. Autobusai į miesto gatves išriedės jau vasario mėnesį.

Šiaulius nauji autobusai pasiekė bene greičiausiai, kituose didžiuosiuose miestuose ES finansuojamas autobusų pirkimas užtruko ilgiau.

Pasak V. Seiracko, kovo-balandžio mėnesiais „Busturą“ pasieks dar šeši visiškai nauji žemagrindžiai miesto tipo mikroautobusai, kurie kursuos privežamuosiuose maršrutuose. Jie taip pat bus pritaikyti neįgaliesiems ir jaunoms mamoms su vežimėliais. Mikroautobusus numatoma įsigyti už 323 700 Eur. Jie bus perkami lizingo būdu.

Šių metų pradžioje pasirašyta sutartis ir dėl 15 naudotų miesto tipo žemagrindžių autobusų. Šeši iš jų bus prailginto tipo. Naudoti autobusai taip pat bus varomi suslėgtomis dujomis, jų kaina – per 440 850 Eur. UAB „Busturas“ juos įsigys savomis lėšomis. „Mercedes-Benz“ autobusai į Šiaulius atkeliaus iš Vokietijos.

„Turime tokį tikslą, kad iki 2020 metų nebeliks senų, trisdešimties metų autobusų, o miesto gatvėmis važinės tik žemagrindžiai, gyventojams patogūs ir aplinkos neteršiantys autobusai. Siekiame eliminuoti dyzelinį kurą naudojantį transportą, kad miesto užterštumas mažėtų“, – komentavo Vaidas Seirackas.

Šiaulių gatvėmis važinėja 94 miesto autobusai, iš jų 36 autobusai yra varomi suslėgtomis dujomis. Kai pastarąjį skaičių papildys dar 27 dujiniai autobusai, alternatyviais degalais varomos transporto priemonės jau sudarys du trečdalius autobusų parko.

„Busturas“ 2018 metus užbaigė pelningai – su maždaug 290 000 Eur neaudituoto pelno.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Bendrovės „Busturas“ nuotrauka