„Busworld 2013“ – ir rusiškas autobusas

19 lapkričio 14:51 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

„Busworld Europe 2013“ parodoje Rusijos „Volgabus“ gamintojai pristatė tarpmiestinį „Ritmiks Avia“ autobusą.

Transporto priemonė sumontuota ant čekiškos „Avia“ važiuoklės. Beje, šios važiuoklės nuo šios vasaros Čekijos nebebus gaminamos – „Avia“ gamykla persikėlė į Indiją.

Šalia žinomų Europos gamintojų, vienišas „Ritmiks Avia“ neatrodė įspūdingai; nors, pasak Rusijos gamintojų, būtent šis modelis skirtas užkariauti Senojo žemyno rinkas.

Ar tai padaryti Rusijos gamintojams pavyks jau artimiausiu metu – rimtas klausimas; juolab kad modelyje montuojamas Euro 5 reikalavimus atitinkantis 185 AG „Cummins ISB4.5“ (Euro 6 standartų reikalavimai Europoje įsigalioja jau nuo 2014-ųjų sausio).

Kiti agregatai – taip pat vakarietiški. Pavarų dėžė – mechaninė „ZF 6S850“ (6+1). Vairo mechanizmas – taip pat ZF, stabdžiai – „Wabco“. Klimato kontrolės sistemą sudaro du „Ebespacher“ šildytuvai ir 20 kW „Sutrak AC520 II“.

Pasak gamintojų, autobuse yra visos pastaruoju metu autobusų pasaulyje įprastos komforto sistemos (patogios sėdynės, LED apšvietimas, klimato kontrolės bei garso ir vaizdo sistemos). Autobuso salone – 35 sėdynės; „Ritmiks Avia“ ilgis – 9,36 metro.

Autobuso kėbulo konstrukcija – modulinė, taigi transporto priemonę prižiūrėti bei remontuoti nesudėtinga. Panaudota nemažai kompozitinių medžiagų, tad autobusas lengvesnis, tuo pačiu – ir ekonomiškesnis.

Gamintojų teigimu, nors „Ritmiks Avia“ pristatomas kaip turistinis autobusas, tačiau juo galima vežti ir viešbučių svečius, sportininkų komandas, taip pat naudoti jį kaip tarnybinį autobusą. Kaip opcija gali būti montuojamas dušas, tualetas, mini baras, palydovinė televizija, Wi-Fi internetas.

Ir paskutinis Rusijos gamintojų argumentas, dėl ko jų autobusas turėtų patikti Europos keleivinio transporto įmonėms – jo kaina; pasak „Volgabus“ atstovų, ji 10 proc. mažesnė nei Europoje gaminamų analogų.

Lina Jakubauskienė

Autorės ir gamintojų nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.