„Busworld Foundation“ tyrimas: tinkamai vėdinant ir valant orą autobusų salonuose, užsikrėtimo rizika sumažėja beveik iki nulio

20 gegužės 04:26 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

„Busworld Foundation“ atlyko tyrimus dėl oro srautų transporto priemonėse, bei kaip juos galima paveikti, naudojant tinkamas valymo ir dezinfekavimo strategijas, kad užterštumas virusais sumažėtų beveik iki nulio.

Tirta, kokią įtaką oro švarumui transporto priemonės salone turi:

Oro įleidimo ir išleidimo angų išdėstymas;

Į transporto priemonę patenkančio oro tūris (srauto greitis);

Durų angų naudojimas kaip oro išleidimo angų;

Tinkamos oro apdorojimo ir valymo technologijos bei įrankiai, kurie turi būti naudojami kartu su vėdinimo strategija.

„Busworld Foundation“ programos tikslai – peržiūrėti rinkoje esančias oro vėdinimo ir valymo sistemas bei įvertinti oro filtravimo sistemas, naudojant tokius kriterijus kaip kovos su virusais ir bakterijomis efektyvumas, šio efektyvumo greitis, potencialus naudojimas esant žmonėms, pavojai sveikatai, toksiškumas, eksploatavimo išlaidos ir energijos suvartojimas, vienkartinis naudojimas ir kt.

Pirmosios išvados jau pateiktos

Per du „Busworld“ internetinius seminarus Indijoje ir Pietryčių Azijoje pirmąsias tyrimų programos išvadas paskelbė Jan Busanas, „Busworld Foundation“ generalinis direktorius. Pagrindinės jų:

Derinant papildomas ventiliacijos, valymo ir dezinfekavimo strategijas, infekcijos perdavimo lygis gali sumažėti iki beveik nulio;

Durų angų poveikis oro ventiliacijoje yra minimalus;

Oro įleidimo ir išleidimo angų išdėstymas kartu su sureguliuotu oro tiekimo kiekiu daro įtaką ištraukimo greičiui

Išsamiai su išvadomis galima susipažinti čia:

Programai vadovauja pirmaujančių įmonių ir įstaigų konsorciumas

„Busworld Foundation“ atlieka tyrimus bendradarbiaudama su Gento universitetu Belgijoje. Bendradarbiaujant su Haselio universitetu (Belgija), bus atlikti nauji tyrimai apie oro valymo būdus, tokius kaip fotokatalizė, jonizavimas, UV šviesos naudojimas ir kt.

Taip pat programoje dalyvauja ir partneriai, susiję su autobusų pramone: „VDL Bus & Coach“, Yutongas, Ashokas Leylandas, „Siemens“, „Denso“, „Flettner Ventilator“, „Sanz Clima“, „Hispacold“, USSC, „Valeo“, GPN – pasaulinis keleivių tinklas, „De Lijn“ (Flandrijos viešojo transporto agentūra), Flandrijos, Belgijos ir Švedijos autobusų operatorių federacija, Indijos technologijos institutas Delyje (ITTD) ir kt.

eBus.lt