„CaetanoBus“ ir „Temsa“ pristatys turistinį vandenilinį autobusą – kokį atstumą jis galės nuvažiuoti?

20 rugsėjo 04:36 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

„CaetanoBus“ ir „Temsa“ paskelbė, kad 2024 m. ketina pristatyti bendrai sukurtą vandenilinį autobusą. Transporto priemonėje „Temsa HD12“ bus montuojami „CaetanoBus“ ir jos akcininko „Toyota“ kuro elementai.

Partnerių tikslas – 2025 metais pradėti serijinę šių autobusų gamybą. Pirmiausia bus gaminamas dviašis „Temsa“, vėliau – triašis. Remiantis paskelbta informacija, „Toyota H2 Dual System“ technologijos dėka transporto priemonės galės naudoti ir suspaustą iki 350 barų, ir iki 700 barų vandenilį. Teigiama, jog vieną kartą papildyta degalais, transporto priemonė galės nuvažiuoti iki tūkstančio kilometrų.

„CaetanoBus“ daug dėmesio skiria vandeniliniams miesto autobusams. Neseniai tokią transporto priemonę galėjo išbandyti Vilniaus ir Kauno vežėjai, viešojo transporto specialistai bei entuziastai – su ja susipažinti.

Vandeniliniai autobusai Europoje nuolat populiarėja. 2023 m. pirmąjį pusmetį Europoje buvo užregistruoti 96 vienetai, palyginti su 52 pernai (+84%). Pirmoje vietoje yra „CaetanoBus“ su 28 vienetais, toliau – „Van Hool“ su 26. Daugiausia autobusų su vandenilio kuro elementais eksploatuojama Vokietijoje – iš viso 167 transporto priemonės.

eBus.lt

 

  • temsa-caetanobus-elektrobus-electric-bus-fcev-2023-01-min