Kinijos baterijų gamintoja „Contemporary Amperex Technology Co. Ltd.“ (CATL) žengė naują žingsnį energetikos pramonėje, pristatydama naują bateriją „Naxtra“ – pirmąją pasaulyje masiškai pagamintą natrio jonų bateriją.
Tai – pažadas transformuoti energijos kaupimo ir elektromobilumo rinką, siūlant saugesnę, ekonomiškesnę ir tvaresnę alternatyvą tradicinėms ličio baterijoms.
„Naxtra“ baterija išsiskiria gebėjimu veikti ekstremaliomis sąlygomis, išlaikydama 90 % naudingos galios net esant -40 °C temperatūrai, todėl ji idealiai tinka šalto klimato ir nepalankių sąlygų regionams. Be to, galimybė vienu įkrovimu elektrinėms transporto priemonėms įveikti 500 kilometrų ir gebėjimas atlaikyti 10 000 įkrovimo ciklų suteikia jai patvarumo bei efektyvumo, rašo busworld.org.
Natris, pagrindinis šios technologijos elementas, yra ne toks retas kaip litis, be to, jis – ekonomiškesnis, todėl sumažėja priklausomybė nuo ribotų ir brangių išteklių. Nors CATL energijos tankis yra mažesnis, bendrovei pavyko optimizuoti našumą ir pasiekti 175 Wh/kg tankį, panašų į šiuo metu rinkoje dominuojančių LFP (ličio-hierrofosfato) baterijų.
CATL pabrėžė, kad natrio technologija yra „energijos laisvės“ proveržis. Be to, bendrovė įgyvendino priemones, užtikrinančias baterijų vidinį saugumą, pašalindama veiksnius, skatinančius degimą, ir gerindama terminį stabilumą.
Masinė „Naxtra“ baterijų gamyba prasidės 2025 m. gruodžio mėn., o komercinėms transporto priemonėms skirta versija bus prieinama nuo šių metų birželio mėnesio. Šiomis inovacijomis CATL siekia paįvairinti baterijų pasiūlą ir įtvirtinti savo, kaip pasaulinės baterijų technologijų lyderės, poziciją, skatindama perėjimą prie tvaresnės ir prieinamesnės ateities.
eBus.lt
Linos Jakubauskienės nuotrauka