Elektriniai autobusai Klaipėdos gatvėmis jau nuriedėjo per 10 tūkst. kilometrų

09 birželio 04:12 2020 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Nuo balandžio vidurio iki vasaros pradžios elektriniai autobusai „Dancer“ Klaipėdos gatvėmis nuriedėjo jau 10 190 kilometrų. Žinoma, dvi iš daugiau nei 200 transporto priemonių, esančių bendrame viešojo transporto tinkle, nėra daug, kaip ir tie 10 000 kilometrų iš beveik 1 milijono bendros mėnesio ridos, tačiau miestas ruošiasi 2030 metų reikalavimams ne paskutinę minutę. Šalia elektrinių autobusų jau beveik 30 proc. ridos yra atliekama su dujiniais autobusais, kurie gerokai mažiau taršūs nei įprasti dyzeliai.      

 

 

 

Elektriniai autobusai važinėjo 1,8 maršrutais. Maksimali autobuso vienos dienos rida buvo 152 kilometrai. Pirmoji eksploatacijos patirtis rodo, jog lietuviškojo „Dancer“ patikimumas šiltuoju sezonu yra gana priimtinas. Eismo sąlygos ir mažesnis dėl karantino keleivių srautas leidžia  patogiomis sąlygomis kaupti naudojimo patirtį, spręsti klaidas, tobulėti ir ruoštis ateičiai.

Dažniausiai „Dancer“ važiuoja 1 maršrutu, taip galbūt yra dėl patogaus trasos ilgio atitikimo technologiniams  baterijos parametrams.

Remiantis kitų šalių skaičiavimais, pavasarį važinėję „Dancer“ jau sutaupė apie 6 300 kg anglies dioksido – lyginant su dyzeliu varomais autobusais. Visiškai nulinė buvo azoto oksidų ir kietųjų dalelių emisija.

Klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka