Ispanijoje – nemokamos kelionės tolimojo susisiekimo autobusais

10 sausio 05:45 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Ispanijos vyriausybė 2022 m. rugsėjį traukinių keleiviams skirtą subsidiją išplėtė ir tolimojo susisiekimo autobusams. Nuo šių metų pradžios turintieji kelių reisų bilietus nemokamai gali keliauti traukiniais bei valstybinėmis tolimojo susisiekimo autobusų linijoms.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. keleiviai, turintys bilietus (pvz., metinius, mėnesinius ar savaitinius) arba 10, 20 ar 30 kelionių bilietus, gali nemokamai keliauti visomis valstybinėmis autobusų linijomis, pvz., jungiančiomis Madridą ir Segoviją, Gvadalachara į Madridą, Teruelis į Barseloną, Saragosa į Castellón de la Plana, Jaén į Madridą, Gijón į Leoną, Irún į Tui ir Logroño į Soriją.

Tokiu būdu Ispanijos valdžios institucijos siekia toliau skatinti keleivius važiuoti viešuoju transportu dideliais atstumais. Teigiama, jog tai padės sušvelninti didėjančios infliacijos poveikį, taip pat prisidės prie viešojo transporto patrauklumo didinimo ir CO2 emisijų mažinimo.

Remiantis Ispanijos transporto, mobilumo ir miestų darbotvarkės ministerijos duomenimis, 2022 m. viešojo kelių transporto tinklas jungė daugiau nei 4 000 stotelių, paskirstytų maždaug 2 400 miestų 1 837 Ispanijos teritorijoje esančių savivaldybėse. Bendras šių linijų ilgis buvo beveik 69 000 km.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka