Joniškyje – pirmieji po nepriklausomybės atkūrimo nauji autobusai

birželio 30 05:03 2016 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

apie-jonJoniškiečiams pristatyti du naujutėliai „Isuzu“ autobusai. Tai – pirmosios Joniškio autobusų parko įsigytos naujos transporto priemonės per nepriklausomybės laikotarpį. Iki šiol vidutinis Joniškio autobusų amžius buvo dvidešimt aštuoneri metai.

 

 

Palaikė miesto vadovai

Naujųjų autobusų įsigijimo proga sukurtas naujas įmonės logotipas, atnaujinta interneto svetainė, kuri pritaikyta ir negalią turintiems žmonėms.

„Be abejo, naujų autobusų nebūtume galėję įsigyti be savivaldybės vadovų palaikymo. Jie – mūsų akcininkai, tad priimti rimtų sprendimų be jų pritarimo nebūtų įmanoma“, – sako Joniškio autobusų parko direktorius Algirdas Lataitis.

Pasak Joniškio miesto mero Gedimino Čepulio, autobusų parką atnaujinti reikėjo nedelsiant, arba ieškoti kitų sprendimų keleivių vežimo paslaugai rajone užtikrinti. „Džiaugiamės, kad vos prieš metus pradėjęs dirbti parko vadovas parodė iniciatyvą, sugebėjo įrodyti mums, kad įmonės veiklos rodikliai subalansuoti, kad tai leidžia vežėjams lizingo būdu įsigyti naujų autobusų. Savivaldybė savo ruožtu ir toliau stengsis mokėti visas įmonei priklausančias dotacijas bei kompensacijas“.

Autobusai – patikimi

Joniškiečiai įsigijo du skirtingus „Isuzu“ autobusus – „Novo Ultra“ ir „Turquoise“. „Teko lankytis „Isuzu“ gamykloje, susipažinti su gamybos procesu iš arti. Patiko, kad šių transporto priemonių gamybos procesą kontroliuoja japonai, užtikrindami jų kokybę kiekviename surinkimo etape. Patikimi ir autobusuose montuojami vakarietiški agregatai“, – sako A. Lataitis.

Prieš skelbdami viešųjų pirkimų konkursą, Joniškio vežėjai turėjo progos išbandyti įvairių gamintojų siūlomas transporto priemones. „Isuzu“ autobusai mums patiko labiausiai. Keletą savaičių išbandę šias transporto priemones rajono keliuose įsitikinome, kad jos tinka vežti keleivius ir žvyrkeliais. Be kitų privalumų, variklis „Isuzu“ autobusuose sumontuotas priekyje. Kai šis agregatas gale, jis greitai „apsineša“ dulkėmis,kylančiomis iš po galinių transporto priemonės ratų. Tai trumpina jo eksploatavimo laiką“, – teigia A. Lataitis.

Abu „Isuzu“ autobusai – vidutinės klasės. „Isuzu Novo Ultra“ 27 sėdimos vietos taip pat viena vieta gidui ir viena – vairuotojui, „Isuzu Turquoise“ – 31 sėdima vieta, taip pat viena – gidui ir viena – vairuotojui. Be to, transporto priemonių salone galima vežti nuo 6 iki 12 stovinčių keleivių. Abiejuose autobusuose sumontuoti 5,2 l dyzeliniai varikliai, atitinkantys Euro 5 bei Euro 6 standartų reikalavimus.

Keleivių patogumui – ir maloniai karštą vasaros dieną vėsinantys kondicionieriai, ir patikima šildymo sistema. Ties kiekviena patogiai atsilenkiančia sėdyne sumontuotas individualus apšvietimas.

Visi keleiviai, važiuojantys naujaisiais autobusais, nemokamai galės naudotis WiFi interneto ryšiu, kuris veiks ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje bei visose Skandinavijos šalyse.

Pritaikė nuolaidą

A. Lataitis džiaugiasi, kad vieną iš autobusų pavyko įsigyti šiek tiek pigiau: „Isuzu“ atstovė Lietuvoje bendrovė „Saločiai ir partneriai“ prieš tai ekspozicijoje buvusiam autobusui pritaikė nemenką nuolaidą.

„Dirbame tam, kad Lietuvoje atsirastų kuo daugiau naujų, modernių autobusų. Nuolat taikome įvairias akcijas bei nuolaidas. Juk naujos transporto priemonės Lietuvos keliuose – tai  ir ekologija, ir ekonomija šalies vežėjams“, – sako bendrovės „Saločiai ir partneriai“ pardavimų vadovas Vygantas Šulga.

Gamintojų atstovai džiaugiasi, kad net ir mažieji šalies autobusų parkai pastaruoju metu įsigyja naujų autobusų.  „Šie metai mums – kaip niekada geri. Pardavėme nemažai autobusų klientams Estijoje. Tačiau visada labiausiai džiugina, kai atsinaujina Lietuvos autobusų parkai. Tikimės, kad panašios tendencijos tęsis ir toliau“, – sako bendrovės „Saločiai ir partneriai“ direktorius Ruslanas Andrejevas.

Atsinaujinti būtina

Naujais autobusais patenkinti ne tik miesto, įmonės vadovai, bet ir darbuotojai. „Man patikėta vairuoti vieną iš naujai įsigytų autobusų. Tokių mūsų parke iki šiol nebuvo. Dalyvavau gamintojų atstovų surengtuose mokymuose, tad naujos technikos nesibaiminu“, – sakė Joniškio autobusų parko vairuotojas Laimutis. Naujus autobusus prižiūrėti mokyti ir įmonės remonto dirbtuvių darbuotojai.

„Neabejojame, kad modernūs, ekonomiški autobusai vežėjams neš pelną. Eksploatuoti naujus autobusus kur kas pigiau, o sutaupytas lėšas vežėjai galės skirti naujiems autobusams pirkti“, – sako Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas.

Simboliška ir tai, kad naujieji autobusai įsigyti prieš pat Joniškio miesto šventę – netrukus miestas švęs 400-ąsias savivaldos metines.

Į pirmuosius maršrutus naujai įsigytos transporto priemonės turėtų išvažiuoti jau rytoj.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

 • apie-jon1
 • apie-jon2
 • apie-jon5
 • apie-jon4
 • apie-jon3
 • apie-jon8
 • apie-jon6
 • apie-jon7
 • apie-jon10
 • apie-jon9
 • apie-jon14
 • apie-jon13
 • apie-jon11
 • apie-jon15
 • apie-jon12
 • apie-jon17
 • apie-jon19
 • apie-jon16
 • apie-jon18
 • apie-jon21