Kaip bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ sprendžia vairuotojų trūkumo problemas

09 vasario 11:43 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Ukrainiečių bendruomenė VVT ir toliau auga. Per praėjusį pusmetį komanda pasipildė net 50 naujų darbuotojų. Džiugu, kad didžioji dalis naujų vairuotojų jau turi būtiną kvalifikaciją ir greitai įsiliejo į darbą.

Siekiant užtikrinti sklandų darbą, nuo vasario kiekvieną savaitę naujiems darbuotojams bendrovė rengia papildomus mokymus. Jie orientuoti į kasdienį vairuotojų pasiruošimą darbui ir darbo pamainos užbaigimą, saugumą darbe, transporto priemonių tinkamą valdymą ir punktualumą.

VVT skiria didelį dėmesį kelionių ir keleivių saugumui, saugiam greičiui ir atidžiam manevravimui kelyje, atsakingam keleivių įlaipinimui ir išlaipinimui, saugiam pajudėjimui iš stotelės bei bendrai vairavimo kultūrai. Kasmet yra identifikuojami vairuotojai, kuriems reikalingi saugaus ir profesionalaus vairavimo mokymai ir organizuojami kursai.

VVT vykdo nuolatinę punktualumo stebėseną ir palaiko tiesioginį ryšį su vairuotojais. Esant nukrypimams nuo tvarkaraščio nepunktualumo problemos identifikuojamos ir greitai sprendžiamos.

VVT bendradarbiauja su operatoriumi sprendžiant viešojo transporto infrastruktūros problemas, kad būtų užtikrintas tvarkaraščių laikymasis, o keleiviai gautų kokybišką paslaugą.

2022 m. statistika:

išspręsta apie 20 infrastruktūrinių klausimų, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ pateikta – 32.

atliktos 566 vairuotojų grafikų korekcijos, iš jų 231 tvarkaraščių laiko korekcijos kartu su SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

96 vairuotojai išklausė kvalifikacijos kėlimo kursą.

VVT informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka