Keleivių vežėjai diegia modernias informavimo sistemas

kovo 05 05:52 2012 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose autobusai su maršrutą nurodančiomis švieslentėmis jau tapo norma. Tačiau ant didžiosios dalies tarpmiesčio bei priemiesčio maršrutais važinėjančių keleivinio transporto priemonių informacija vis dar pateikiama užrašyta ant kartoninių lentelių.

Europos Sąjungos šalyse, tarp jų – Latvijoje bei Estijoje, kartoninių lentelių laipsniškai atsisakoma. Motyvai – pritvirtintos prie priekinio autobuso stiklo, jos sunkiai įžiūrimos, be to, autobusui pakeitus maršrutą, jas kiekvienąsyk tenka keisti, nešiojant iš vienos transporto priemonės į kitą.

Visai kas kita – elektroninės švieslentės; kuomet prieš pradėdamas darbą vairuotojas autobuso kompiuteryje paspaudžia maršruto numerį, automatiškai pasikeičia ir informacija švieslentėje.

„Dalis mūsų autobusų jau važinėja su elektroninėmis švieslentėmis. Jos įrengiamos autobuso priekyje ir šone greta įlipimo durų – taip, kaip nurodyta maršrutinių autobusų apipavidalinimo taisyklėse. Iš keleivių sulaukiame tik teigiamų atsiliepimų – pasak jų, tokiu būdu pateikiama informacija geriau matoma ne tik tamsiu paros metu, bet ir dieną, be to, jos keleiviai gauna daugiau“, – aiškina bendrovės „Kautra“, pirmosios pradėjusios diegti elektronines švieslentes tarpmiesčio autobusuose, Rinkodaros direktorius Gintautas Pakusas.

Pirmiausia elektroninės švieslentės sumontuotos naujuose bendrovės įsigytuose „Temsa Safari“ autobusuose ir „Volkswagen“ mikroautobusuose. Šiuo metu naujovė laipsniškai diegiama ir senesnėse transporto priemonėse. „Elektroninės švieslentės jau sumontuotos keturiose dešimtyse „Kautros“ autobusų. Pasenusių ir laikmečio reikalavimų nebeatitinkančių kartoninių lentelių pamažu atsisakysime visai“, – sako G. Pakusas.

Lina Jakubauskienė

Evaldo Sidikerskio ir bendrovės „Kautra“ nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.