Savivaldybė 20 proc. sumažino įkainius už „Vilniaus viešojo transporto“ teikiamas paslaugas

14 birželio 11:12 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Vilniaus miesto savivaldybės administracija pritarė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) siūlymui vidutiniškai 20 proc. sumažinti įkainius už bendrovės teikiamas keleivių vežimo paslaugas. Nauji įkainiai įsigaliojo nuo š. m. gegužės 1 d. Šis sprendimas sumažins Vilniaus miesto savivaldybės šių metų biudžeto išlaidas 14,6 mln. eurų.

Paskutinį kartą paslaugų įkainiai buvo patvirtinti 2022 metų spalio mėnesį, norint padengti augančius bendrovės nuostolius dėl energetinių išteklių kainų, taip pat siekiant padidinti darbo užmokesčio fondą dėl vairuotojų trūkumo.

VVT generalinis direktorius Darius Aleknavičius teigia, kad elektros ir kuro kainos stabilizavosi, o tai leido peržiūrėti paslaugų įkainius.

„Pirmąjį metų ketvirtį stebėjome situaciją ir analizavome bendrovės finansinę būklę. Norėdami išlikti konkurencingi, turime operatyviai reaguoti į situaciją rinkoje, todėl, įvertinę kainų pokyčius, kreipėmės į savivaldybę dėl paslaugų įkainių mažinimo. Pagrindinė priežastis – sumažėjusios veiklos sąnaudos, kurioms didžiausią įtaką praėjusiais metais turėjo elektros, gamtinių dujų ir dyzelino kainos. Nauji paslaugų įkainiai sumažinti nuo 8 iki 26 proc. priklausomai nuo transporto priemonės tipo“, – teigia D. Aleknavičius.

Šiais metais įsigaliojus naujai Viešųjų paslaugų sutarčiai, paslaugų įkainiai gali būti koreguojami priklausomai nuo pasikeitusių rinkos ir faktinių aplinkybių kas tris mėnesius.

VVT – pelninga veikla ir padidinta rida

Įkainių mažinimas neigiamos įtakos bendrovės veiklos vykdymui neturės. Nuo 2023 metų sausio mėnesio VVT padidino transporto priemonių skaičių maršrutuose nuo 465 iki 490 transporto priemonių.

Pasak VVT generalinio direktoriaus, pasiektas dažnesnis transporto priemonių skaičius maršrutuose lemia ne tik geresnį susisiekimą keleiviams, bet ir užtikrina stabilias pajamas. Kryptingai didindama ridą, bendrovė užtikrins pelningą veiklą, o darbuotojams ir toliau bus gerinamos darbo sąlygos.

UAB „Vilniaus viešasis transportas” yra didžiausias keleivių vežimo paslaugos teikėjas Vilniaus mieste, turintis daugiau kaip 1890 darbuotojų, iš kurių – 66 proc. yra vairuotojai. Bendrovės transporto parką sudaro 649 transporto priemonės, kurios keleivius veža 76 iš 105 maršrutais mieste.

VVT informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka