Keleivių vežėjai lankėsi „Setra” autobusų mugėje

vasario 28 05:10 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Keleivių vežėjai iš Lietuvos eilinį kartą apsilankė Vokietijoje, Naujajame Ulme įsikūrusioje „Setra” autobusų gamykloje. Čia tradiciškai surengta pavažinėtų autobusų mugė „BusStore Show 2014”.

Tiesa, ji vyko kitu laiku ir kitoje vietoje. „Mugės koncepcija nepasikeitė. Pasikeitė tik data, pavadinimas ir vieta. Ankstesniais metais mugė

buvo rengiama gamyklos teritorijoje – ji vykdavo sausio pradžioje, kai darbininkai atostogauja, ir gamykla neveikia. Dabar gamykloje – pats darbymetis, todėl buvopastatytas didžiulis tentas naudotų autobusų departamento teritorijoje, kur vežėjai bei keleivinio transporto specialistai galėjo pabendrauti tiek su gamintojais, tiek ir tarpusavyje“, – sako „Setra“ atstovės Lietuvoje bendrovės „Nautega“ vadovas Audrius Kvederas.

Keleivių vežėjų iš Lietuvos grupė jau tradiciškai važiavo drauge su latviais, jų įsigytu naujutėliu „SetraS 516 HD“ autobusu. „Vežėjai turėjo progos pajusti, kaip rieda vienas iš naujausių bei moderniausių „Setra“ autobusų. Visiems keliauninkams autobusas paliko puikų įspūdį. Be to, salone neblogai veikė televizija, todėl visi pageidavusieji galėjo stebėti Sočyje vykusias Olimpines žaidynes“, – aiškina A. Kvederas.

Nors Lietuvos ir Latvijos keleivių vežėjai vyko moderniu ir nauju autobusu, jie pasirodė įtartini Vokietijos muitininkams. „Nuvažiuodami turėjome nuotykį – prie Niurnbergo sustabdė muitininkai, visus išvarė iš autobuso, liepė išsiimti lagaminus, atidaryti juos, iškratė visus daiktus ir tik tuomet paleido. Nors tiek autobusas, kuriuo vykome, tiek publika buvo solidi, mus kažkodėl palaikė potencialiais kontrabandininkais“, – kelionės nuotykius pasakoja A. Kvederas.

Mugėje šįkart buvo pasiūlyta apie du šimtus autobusų. „Kaip visada, patys patraukliausi autobusai buvo išgraibstyti pirmosiomis valandomis. Vienu pasiūlymu spėjo pasinaudoti latvių „Nordeka“ atstovai, nupirkę nežinia kaip užsilikusį ir dar nė karto neregistruotą „Setra S 415 HD“. Mugėje šįkart dominavo naujesni autobusai, daugiausia – „Setra“ ir „Mercedes-Benz“. Nebuvo pasiūlyta nė vienos trečiosios kartos setros, daugiausia būta ketvirtosios kartos „Setra“ autobusų. Buvo keletas ir 500 „ComfortClass“ autobusų“, – sako A. Kvederas.

Šįkart keleivių vežėjai iš Lietuvos neparsigabeno nė vieno įsigyto autobuso. Tačiau jau netrukus į Lietuvą atvyks dar vienas naujutėlis „SetraS 515 HD“, kurį įsigijo Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Vilneda“. Tai – jau antra penktosios klasės „Setra“ vilniečių autobusų parke.

Šiemet mugėje vežėjų nepasitiko ilgametis „Setra“ darbuotojas Michael’is Frey’us. Puikiai Lietuvos keleivių vežėjams pažįstamas vokietis neseniai iškeliavo Anapilin.

Lina Jakubauskienė

Nautegos nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.