Keleivių vežėjams pasiūlyta susimažinti apetitą

22 kovo 05:27 2024 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Kovo 21 dieną Radviliškio rajono savivaldybės vadovai susitiko su keleivius miesto ir priemiestinio autobusų maršrutais Radviliškio rajono teritorijoje vežančios įmonės „Emtra“ atstovais, kurių buvo paprašyta per porą savaičių įsivertinti, ar jie gali atpiginti savo teikiamas paslaugas, kad jos atitiktų dabartinį rinkos kainų vidurkį. Jeigu vežėjai atpigins savo paslaugas, Savivaldybė galės atidaryti naujus gyventojams reikalingus maršrutus.

Pasiūlė susimažinti savo sąnaudas

„Tikimės, kad mums pavyks rasti bendrą sutarimą ir jūs sumažinsite savo kainą iki vidutinės rinkos kainos. Pasakysiu atvirai: dabartinė jūsų paslaugų kaina mūsų netenkina, nes ji labai didelė. Jeigu nenorėsite kalbėtis, eisime link sutarties nutraukimo, nes toliau tokios kainos, kokia yra dabar, nebebus“, – keleivių vežėjams sakė Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis.
Meras „Emtros“ vadovams pasiūlė pasiskaičiuoti savo galimybes sumažinti sąnaudas, įsivertinti, ar tikrai įmonei reikalinga remonto bazė, kurios išlaikymas kainuoja gana brangiai, nes didelę dalį remonto darbų vis tiek atlieka privatūs autoservisai, kuriems mokama už paslaugas.

Gyventojų patogumui – nauji maršrutai

„Gauname daug gyventojų pastabų, kad rytais trūksta autobusų maršrutų į Šiaulius, po darbo gyventojams nėra kaip parvažiuoti iš Radviliškio į aplinkines gyvenvietes, nes paskutiniai autobusai važiuoja apie 16 valandą. Jeigu atpiginsite savo paslaugas, mes esame pasiruošę atidaryti naujus maršrutus ir padidinti reisų dažnumą, kad gyventojams nekiltų sunkumų rytais nuvažiuoti į darbus ar po darbų grįžti į namus autobusais, kuriais važiavimas mūsų rajono teritorijoje yra nemokamas. Teikite savo pasiūlymus, mes esame pasiruošę kalbėtis“, – keleivių vežėjus ragino meras K. Račkauskis ir į kitą susitikimą pakvietė po dviejų savaičių.

Pažadėjo įsivertinti savo galimybes

„Emtros“ vadovai pažadėjo įsivertinti savo galimybes. Anot vežėjų, jeigu didės maršrutų ir nuvažiuotų kilometrų skaičius, jie tikisi rasti galimybę sumažinti vežimo paslaugos tarifą.
Šiuo metu „Emtra“ keleivius vietinio susisiekimo maršrutais veža pagal ankstesnės konservatorių suburtos rajono valdžios pasirašytą koncesijos sutartį, kurios galiojimas baigsis tik 2033 metais. Jeigu Savivaldybė vienašališkai norėtų nutraukti šią sutartį, ji privalėtų sumokėti netesybas ir atlyginti šimtatūkstantinius nuostolius koncesininkui.

Pagal koncesijos sutartį Savivaldybė koncesininkui sumoka už nuvažiuotą atstumą, tačiau dabartinių rajono vadovų netenkina tai, kad įmonės suskaičiuota ir sutartyje įrašyta vieno kilometro savikaina yra gana didelė, nes kituose rajonuose keleivius vežančios įmonės savo paslaugas siūlo kur kas pigiau.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija