Klaipėdiečių „Irisbus Citelis CNG“ jau Lietuvoje

02 gegužės 07:36 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Į Lietuvą jau atvyko dvylika naujų suspaustas gamtines dujas naudojančių „Irisbus Citelis CNG“ autobusų. Juos Klaipėdos autobusų parkas įsigijo už ES lėšas pagal priemonę „Kompleksinė viešojo transporto plėtra“. Dalį lėšų teko pridėti Klaipėdos miesto savivaldybei.

„Labai džiaugiamės, kad pagaliau sulauksime naujų miesto autobusų. Pastarąjį kartą Klaipėdos autobusų parkas naujais autobusais atnaujintas daugiau kaip prieš du dešimtmečius – 1989-aisiais. Be to, tai bus pirmieji nauji suspaustas gamtines dujas naudojantys autobusai“, – sako Klaipėdos autobusų parko generalinė direktorė Jelizaveta Daugininkienė.

Šiuo metu uostamiestyje važinėja devyni suspaustas gamtines dujas naudojantys autobusai, tačiau visiems jiems – jau daugiau nei dešimt metų. „Bus labai malonu pateikti miestiečiams visai naujas transporto priemones. Manau, tai – svarbus įvykis ne tik mums, vežėjams, bet ir visiems miestiečiams“, – sako J. Daugininkienė.

„Irisbus Citelis CNG“ surinkti Čekijoje, Vysoke Myto mieste. Juose sumontuoti IVECO „Cursor 8“ varikliai, atitinkantys Euro 5 ir EEV reikalavimus. Pavarų dėžė – „Voith“, automatinė, su retarderiu. Keleivių saugumą užtikrins pneumatinė stabdžių sistema, taip pat ABS, ASR bei EBS sistemos.

Transporto priemonės nudažytos trimis spalvomis – oranžine, pilka ir žalia. Ant jų stogo sumontuoti iš specialių kompozitinių medžiagų pagaminti balionai, kuriuose telpa 1240 litrų dujų. Su tokiu degalų kiekiu autobusas be papildymo galės nuvažiuoti apie 400 kilometrų.

„Tikimės, kad mūsų pateikti autobusai atitiks Klaipėdos vežėjų lūkesčius bei patiks miestiečiams”, – sako bendrovės „Transmitto“, „Irisbus“ atstovės Lietuvoje, automobilių pardavimo vadybininkas Linas Chadasevičius.

Lina Jakubauskienė

Egidijaus Diržio nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.