Klimato konferencijos Glazge dalyviai: viešojo transporto naudojimas iki 2030-ųjų turi padvigubėti

16 lapkričio 05:14 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Viešojo transporto naudojimas miestuose iki 2030 m. turi padvigubėti, jei pasaulis ketina pasiekti savo tikslą apriboti klimato atšilimą iki 1,5 laipsnio Celsijaus, teigia Pasaulinis merų tinklas C40 Cities, kovojantis su klimato krize, Tarptautinė Transporto darbuotojų federacija (ITWF), Pasaulinė transporto darbuotojų sąjunga pateiktame bendrame pareiškime iš COP26 klimato konferencijos Glazge.

Pasaulio lyderiai dažnai daugiausia dėmesio skiria elektrinėms transporto priemonėms, tačiau, kaip teigiama pranešime, dyzelinių ir dujinių automobilių skaičiaus mažinimas negali būti vienintelis tikslas: vyriausybės taip pat turi padidinti viešojo transporto naudojimą. Transportas yra atsakingas už maždaug ketvirtadalį viso pasaulio CO2 išmetimo deginant iškastinį kurą. „Viešojo transporto tobulinimas, išplėtimas ir anglies dioksido mažinimas yra vienas iš artimiausių ir galingiausių svertų, kuriais galime sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą“, – sakoma pranešime.

Grupės ragina pasaulio lyderius užtikrinti, kad kiekvienas miesto gyventojas 10 minučių kelio pėsčiomis nuo savo namų turėtų saugų, dažną, įperkamą ir prieinamą viešąjį transportą, skatina investicijas į viešąjį transportą paversti prioritetu.

Šis pareiškimas pateikiamas kartu su abiejų grupių ataskaita, kurioje nagrinėjama, kaip investicijos į viešąjį transportą šį dešimtmetį ne tik sustiprintų pastangas pažaboti klimato kaitą, bet ir pagreitintų darbo vietų kūrimą. Remiantis šio tyrimo duomenimis, iki 2030 m. padvigubinus naudojimąsi viešuoju transportu, būtų sukurta 4,6 mln. naujų darbo vietų vien 97 C40 narių miestuose ir dešimtys milijonų darbo vietų visame pasaulyje. Tai taip pat sumažintų miesto transporto išmetamų teršalų kiekį daugiau nei per pusę ir sumažintų transporto taršą iki 45%.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka