LKVA prezidiumo nariai aptarė būsimo visuotinio susirinkimo tematiką ir kitus klausimus

08 lapkričio 07:42 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Lapkričio 7 d. Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidiumo nariai rinkosi į virtualų pasitarimą. Kalbėta apie kitą savaitę vyksiantį visuotinį asociacijos narių susirinkimą, taip pat aptarti kiti keleivių vežėjams aktualūs klausimai.

Asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis pateikė informaciją apie šių metų biudžeto vykdymą, taip pat – kitų metų biudžeto gaires, nario mokesčio 2024-iesiems klausimus. Kalbėta ir apie prezidiumo darbo reglamento pakeitimus.

Pastaruoju metu keleivių vežėjams daug nerimo sukėlė Viešųjų pirkimų tarnybos įpareigojimas Ukmergės bei Šalčininkų savivaldybėms nutraukti sutartis su Ukmergės ir Šalčininkų autobusų parkais. Į prezidiumo posėdį pakviesti ir šių autobusų parkų atstovai.

Situaciją tiek dėl minėtų įmonių, tiek ir apskritai dėl vidaus sandorių išsakė „Cobalt“ advokatas Justinas Šileika. Pasak jo, panašių įpareigojimų gali sulaukti ir kitų miestų savivaldybės, todėl vežėjai turi būti tam pasirengę.

Įmonių vadovai diskutavo šiuo visiems labai svarbiu klausimu. Pasak asociacijos atstovų, savivaldybių įmonėms dalyvauti pigiausios kainos konkursuose ir laimėti juos tampa nerealu.

Keleivių vežėjai stebėjosi tuo, kad Viešųjų pirkimų tarnyba kvestionuoja sutartis su Ukmergės ir Šalčininkų įmonėmis, nors jos sudarytos remiantis ES reglamentu.

LKVA prezidentas ragino asociacijos narius pagalvoti, kokius probleminius klausimus derėtų svarstyti visuotiniame susirinkime, kokiomis temomis vežėjai norėtų diskutuoti viešai.

Dar vienas prezidiumo posėdyje svarstytas klausimas – dėl situacijos tolimojo susisiekimo autobusais rinkoje. G. Nakutis pristatė naujausią situaciją, pasidalijo mintimis apie kai kurias Lietuvos transporto saugos administracijos priimtas nuostatas. Keleivių vežėjų teigimu, situacija ir toliau lieka neaiški, verslo ateitis – miglota.

Keleivių vežėjai taip pat aptarė autobusų parkų elektrifikavimo, infrastruktūros, įkrovimo stotelių diegimo ir kitus klausimus.

Kalbėta ir apie tai, kad jau keletą mėnesių LTSA negauna lėšų iš biudžeto ir tolimojo susisiekimo vežėjams nesumoka už lengvatinį keleivių vežimą. Jau yra susidariusios didžiulės skolos ir lėšų trūkumas jau kelia problemų atsiskaitant su tiekėjais. „Mes laukiame, o degalų ir atsarginių dalių tiekėjai nesutinka ilginti atsiskaitymo terminų, jiems nepasakysi, kad tau biudžetas skolingas“, – piktinosi įmonių vadovai.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka