Birželio 27 d. Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidiumo nariai rinkosi į virtualų posėdį. Aptarti aktualiausi pastarojo meto klausimai.
LKVA prezidiumo nariai aptarė Susisiekimo ministerijos ką tik paskelbtą viešojo transporto priemonių pritaikymo neįgaliesiems ir riboto judumo asmenims kriterijų projektą.
Keleivių vežėjai sutinka, kad žmonėms su individualiais poreikiais turėtų būti pritaikytas visas viešasis transportas. Brangiausiai ir dėl autobusų konstrukcijos sudėtingiausia pritaikyti transporto priemones keleiviams su neįgaliųjų vežimėliais.
Miesto ir priemiesčio autobusams tai – jau standartinis reikalavimas, realizuojamas gaminant žemagrindes transporto priemones. Kur kas daugiau problemų kyla su tolimojo susisiekimo autobusais, kadangi keltuvų įrengimas juose kainuoja brangiai.
Įmonių vadovų teigimu, Lietuva vėl prisiima griežtesnius įsipareigojimus nei numatyti Europos Sąjungos teisės aktuose. Jų manymu, reikalavimai pritaikyti visus tolimojo susisiekimo autobusus vežti žmones su neįgaliųjų vežimėliais bus per didelė finansinė našta, nebent valstybės biudžete būtų numatytos lėšos, skirtos kompensuoti brangių keltuvų įrengimą.
Pasak įmonių vadovų, reikalavimo pritaikyti visus tolimojo susisiekimo maršrutais važiuojančius autobusus neturi net kur kas turtingesnės Skandinavijos ar kitos Vakarų Europos šalys. Keleivių vežimo įmonėms tai padaryti būtų brangu, nes vienas keltuvas kainuoja maždaug 20-30 tūkst. eurų. Negavę finansavimo, vežėjai būtų priversti didinti bilietų kainas, tokiu būdu nukentėtų visi tolimojo susisiekimo maršrutais važiuojantys keleiviai.
LKVA prezidentas Gintaras Nakutis taip pat pristatė planuojamą išvyką į Hanoveryje rugsėjo 20-25 dieną vyksiančią komercinio transporto parodą, taip pat papasakojo apie apsilankymą įmonėje „Forveda”, besiverčiančioje krovininių mikroautobusų perdarymu į keleivinius.
Lina Jakubauskienė
Autorės nuotrauka