Londonas renkasi elektrinius dviaukščius autobusus

sausio 06 05:52 2016 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

aut-bydViena iš didžiausių Londono įžymybių – raudonieji dviaukščiai autobusai – netrukus važinės varomi elektra. Pirmieji elektriniai dviaukščiai važinės 16-uoju maršrutu iki Viktorijos stoties.

 

 

 

Tai bus pirmieji pasaulyje dviaukščiai elektriniai autobusai. Kol kas jie bus testuojami.

Londono transporto agentūra TFL (Transportation for London) jau eksploatuoja dviaukščius hibridinius dyzelinu ir elektra varomus autobusus. Juos apžiūrėti iš arti turėjo progos ir prieš porą metų Londone lankęsi keleivių vežėjai iš Lietuvos.

Pasak TFL vadovų, ateityje dyzelinius dviaukščius keis hibridiniai antrosios kartos „Routemaster“ ir elektriniai autobusai, neišmetantys į aplinką jokių teršalų.

TFL užsakė autobusus iš Kinijos BYD gamintojų. Pirmą kartą šios transporto priemonės pristatytos praėjusių metų spalį Belgijos mieste Kortrijke vykusioje „Busworld Europe“ parodoje“.

BYD – viena iš pirmaujančių elektrinius autobusus gaminančių kompanijų pasaulyje. Šiuo metu kiniečiai jau pagamino daugiau kaip penkis tūkstančius elektrinių autobusų, kurie bandyti 150-yje pasaulio miestų.

Gali kilti klausimas – ar pakaks baterijų talpos, kad didžiuliai autobusai galėtų važinėti mieste visą dieną? Londono meras Boris‘as Johnson‘as į šį klausimą atsako taip: „Daugelis mano, kad elektrinis dviaukštis autobusas negalės dirbti, nes jam reikalingos pernelyg didelės baterijos. Tačiau, bendradarbiaudami su BYD ir naudodami naujausias technologijas, sugebėjome rasti sprendimą. Tad Londonas taps pirmuoju miestu, kur važinės elektriniai dviaukščiai autobusai“.

BYD autobusuose montuojamos geležies fosfatų baterijos, be to, akumuliatoriuose kaupiama stabdymo metu gaminama rekuperacijos energija.

Pateikti miestiečiams pirmąjį pasaulyje elektrinį dviaukštį autobusą B. Johnson‘as pažadėjo praėjusiais metais  Londone vykusiame „Clean Bus Summit“. Tuomet 24-ių pasaulio miestų vadovai pareiškė, kad 2020-aisiais įvairiose šalyse važinės 40 tūkst. ekologiškų autobusų. Be BYD, prie pažadų pateikti tokias transporto priemones prisijungė „Volvo“, „Wright Bus“, „Optare“, „Evo Bus“ ir „Alexander Dennis“.

Didžiosios Britanijos sostinėje taip pat jau važinėja ir vandeniliniai autobusai.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka