LPK Transporto ir logistikos komiteto posėdyje rūpimus klausimus išdėstė Lietuvos keleivių vežimo asociacija

16 liepos 04:22 2019 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Š.m. liepos 11 d. vyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Transporto ir logistikos  komiteto posėdis, kuriame buvo svarstomi LPK prioritetiniai tikslai ir užduotys transporto srityje.

 

Šio komiteto pirmininkas yra LINAVA prezidentas, o nariai – įvairių transporto ir logistikos asociacijų vadovai, tarp jų ir LKVA prezidentas Gintaras Nakutis.

Visų asociacijų vadovai pristatė savo srities aktualius klausimus. Buvo aptarti mobilumo paketo reikalai, kitos krovinių ir keleivių vežėjams, logistikos ir krovos įmonėms, uostui ir kitoms asociacijoms aktualios problemos.

G. Nakutis posėdyje iškėlė šiuos klausimus:

Dėl leidimo išdavimo taisyklių tolimajam susisiekimui ir valstybinių institucijų siekių keisti dabartinį reguliavimą, nutraukus dabar galiojančias vežėjų sutartis su LTSA.

Dėl kelių mokesčio rinkliavos skaičiavimo už nuvažiuotus kilometrus, jų tarifus ir dešimtis kartų padidėsiančias šias sąnaudas.

Dėl AB „Lietuvos geležinkelių“ planuojamų kombinuotų vežimų klausimų, kuriuos būtų galima spręsti esamo maršrutinio tinklo ir dabartinių vežėjų pastangomis, nekuriant lygiagrečiai veikiančio autobusų maršrutų kombinuotais vežimais tinklo.

Dėl viešųjų paslaugų teikimo tiesioginių sutarčių, sudarytų pagal ES 1370/2007 Reglamentą, neteisingą traktavimą vidaus sandoriais.

Šiuos klausimus ketinama įtraukti į LPK darbotvarkę transporto srityje.

LKVA informacija ir nuotrauka