LVAT: naujiems tarpmiestinių vežėjų konkursams – dar penki mėnesiai

spalio 26 11:13 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) naujus keleivių vežėjų tarpmiestiniais maršrutais konkursus gali surengti vėliausiai iki kitų metų balandžio, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 20 dieną iš dalies patenkino LTSA ir dalies vežėjų skundą bei panaikino jiems nepalankų Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) liepą priimtą sprendimą – tuomet teismas atmetė prašymą atidėti terminą iki 2022 metų kovo 31 dienos ir paliko galioti Konkurencijos tarybos nurodymą surengti naujus konkursus iki šių metų lapkričio vidurio.

LVAT nutartyje rašoma, kad sprendžiant bylą iš esmės pirmosios instancijos teismas spalio 15 dieną jau yra nusprendęs terminą atidėti iki 2022 metų pabaigos.

„Tačiau pirmosios instancijos teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs ir nėra pritaikytos reikalavimo užtikrinimo priemonės, o tai reiškia, kad pareiškėjas (LTSA – BNS) procedūrą turėtų įvykdyti iki lapkričio 14 dienos, todėl prašymas pratęsti procedūrą iki 2022 metų kovo 31 dienos tenkintinas“, – rašoma teismo nutartyje.

LTSA teismams skundė Konkurencijos tarybos pernai liepą priimtą sprendimą – taryba pripažino, kad LTSA 2018 metais be konkurso pratęsusi sutartis su vežėjų įmonėmis ribojo konkurenciją.

VAAT spalio 15 dieną pripažino, kad LTSA pažeidė Konkurencijos įstatymą ir neleido į rinką įeiti naujiems vežėjams, todėl turi sumokėti tarybos skirtą 43,1 tūkst. eurų baudą, tačiau panaikino nutarimo dalį, kuria LSTA buvo įpareigota nutraukti sutartis su 42 bendrovėmis.

Teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas LVAT. Konkurencijos taryba BNS nurodė dar svarstanti, ar skųs sprendimą.

Konkurencijos taryba pernai liepą nustatė, kad tarpmiestinius maršrutus Lietuvoje aptarnauja 43 privačios ir savivaldybių valdomos įmonės – iš jų tik viena buvo atrinkta konkurso būdu, o su kitais 42 vežėjais LTSA 2018 metais tiesiog pratęsė sutartis.

Taryba LTSA skyrė baudą ir įpareigojo ją per aštuonis mėnesius nutraukti sutartis bei organizuoti naujus konkursus. Vėliau, atsižvelgdama į LTSA prašymą, taryba terminą pratęsė iki 2021 metų lapkričio.

Taryba taip pat rekomendavo Vyriausybei pavesti Susisiekimo ministerijai peržiūrėti reguliavimą, kaip reikėtų elgtis pasibaigus sutartims arba norint jas pratęsti.

BNS informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka