„Metų autobusas“ – „VDL Futura“

rugpjūčio 29 04:07 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Rinkoje mažiau nei prieš metus pasirodęs olandų autobusų gamintojo VDL atnaujintas „Futura“ modelis šiemet išrinktas geriausiu 2012-ųjų turistiniu autobusu. Garbingas apdovanojimas suteiktas per Norvegijoje rengiamus Europos autobusų bandymus, kur „Futura“ nurungė ne vieną konkurentą.

Dėl geriausio autobuso vardo taip pat kovojo „Irizar“, „Scania“, „Setra“, „Volvo“ bei „Viseon“, tačiau žurnalistų komisiją iš 19 šalių labiausiai sužavėjo būtent „Futura“. Komisijos teigimu, VDL modelis pasižymėjo ekonomiškumu, patraukliu dizainu, komfortiškumu (platus įėjimas, beveik vienodo aukščio grindys), geru kainos ir kokybės santykiu. Autobusą vairavę vairuotojai pridūrė, jog prie „Futura“ buvo labai lengva priprasti ir jį vairuoti.

Dar vienas vertas dėmesio aspektas – bandymuose dalyvavęs dviejų ašių „VDL Futura“ pasižymi nedideliu svoriu, todėl ne tik sunaudoja mažiau degalų, bet ir yra talpesnis – jame galima išdėstyti daugiau sėdimų vietų. Atsižvelgiant į tarptautines taisykles, 12,9 metrų ilgio autobuse gali būti net 57 sėdimos vietos.

Ne vieną dešimtmetį gaminami „Futura“ gali būti įvairių modelių. Ne išimtis ir praėjusių metų rugsėjį pasirodžiusi atnaujinta autobuso versija – dviejų ašių transporto priemonės gaminamos 12,2 ir 12,9 metrų ilgio, trijų – nuo 13,1 iki 14,8 m.

Priminsime, jog olandų gamintojo VDL miestui skirtas „Citea“ modelis iškovojo ir 2011-ųjų „Metų autobuso“ titulą.

„Metų autobuso rinkimai vyksta kasmet. Poriniais metais renkamas geriausias turistinis, neporiniais – miesto autobusas.

Parengė Evaldas Sidikerskis

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.