Moterys prie autobuso vairo

19 birželio 04:55 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Moteris prie maršrutinio autobuso vairo nėra naujiena, tačiau smalsių žvilgsnių vis dar netrūksta, – tikina abi UAB „Mažeikių autobusų parkas“ vairuotojos. Jautrumas, atidumas, įgimtas mokėjimas bendrauti – tai savybės, kurios moterims, vairuojančioms autobusus, labai praverčia šiame darbe. Šiuo metu bendrovėje dirba 64 vairuotojai – dvi iš jų moterys. Jos drąsiai sėdasi ne tik prie mikroautobuso vairo, bet ir prie didelio autobuso vairo, važiuoja ne tik numatytais maršrutais, bet ir į užsakomuosius reisus.

Susipažinkime su jomis artimiau. Rasa Pakeltienė bendrovėje dirba nuo 2008 metų ir turi 15 metų autobusų vairavimo patirtį. „Daugiau nei 10 metų svajojau vairuoti kuo didesnę transporto priemonę, todėl išsilaikiau visus reikalingus egzaminus ir nuėjau į Mažeikių autobusų parką. Mane labai žavi didelės mašinos, vairuoti autobusą nepalyginamas jausmas su lengvojo automobilio vairavimu“ – teigia Rasa. „Drąsiai galiu pasakyti, kad dirbu savo mėgstamą darbą ir kitokio jau nebeįsivaizduoju!” Rasa džiaugiasi ir papildomais užsakymais keliaujant po Lietuvą ir Latviją. Vairuodama ne tik dirba, bet tuo pačiu pamato daug naujų lankytinų vietų, o jeigu reikia laukti užsakovų, laisvas valandas išnaudoja pažindama naujas vietas su savo paspirtuku. Be to, pridūrė Rasa – „Geras atlyginimas irgi svarbus argumentas, kodėl čia dirbu“.

Kitos vairuotojos (nuotraukoje Laima Vaičiulytė) taip pat paklausėme, – Laima, kodėl būtent autobuso vairuotoja?

„Man labai patinka bendrauti su žmonėmis. Autobuso vairuotojo darbas – ne tik saugiai vairuoti patikėtą transporto priemonę, bet ir mandagiai aptarnauti keleivius. Prieš tai dirbau taksi vairuotoja, ten keleiviai visai kitokie buvo, autobusais važiuojantys žmonės labai geri. Kol kas dar nepasitaikė labai piktų. Jie ir pasisveikina, ir palinki gero kelio, ir pajuokauja“. Laima turi ir sunkvežimio vairuotojo teises, kurias išsilaikė prieš 8 metus, bet niekada su tokiu transportu nedirbo. Kaip ji pati sako, – jai reikia žmonių. „Labai daug kur esu dirbusi, bet lengvesnio darbo nei dabar, nesu turėjusi. Kadangi gyvenu netoli darbovietės, tai man pertraukos tarp maršrutų labai patinka, spėju susitvarkyti visus reikalus ir pasirūpinti savo 6 augintiniais“. Laima, Mažeikių autobusų parke dirba apie 5 mėnesius. „Niekada nebuvo problemų, kolegos geranoriškai padeda, o darbo atmosfera kaip namuose, nėra monotonijos ir tikrai įdomu“ – šypsosi kalbinta moteris.

Autobusų vairuotojai džiaugiasi, kai į jų kolektyvą įsilieja moterys. Anot jų, moters atsiradimas vyriškame kolektyve – visomis prasmėmis teigiamas reiškinys. Tai ir sveika konkurencija, ir geresnė psichologinė atmosfera.

UAB „Mažeikių autobusų parkas“ kviečia prisijungti autobusų vairuotojus prie savo kolektyvo.

Mažeikių autobusų parko informacija ir nuotrauka

  • rhdr