Nauji „Volvo“ – atnaujintai Kuritibos BRT sistemai

08 birželio 04:06 2020 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Brazilijos Kuritibos mieste BRT istorija prasidėjo prasidėjo praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Partneris buo „Volvo Bus Corporation Curitiba“.

 

 

 

 

Nuo tada Kuritiba buvo pavyzdžiu kitiems miestams, kaip diegti „Bus Rapid Transit“. Šiuo metu Kuritiboje BRT  per dieną vežama 1,23 mln. keleivių, įvyksta 14 100 kelionių per dieną. Važiuodami 254 maršrutais, 1250 miesto autobusai nuvažiuoja apie 273 000 kilometrų. Šiemet „Volvo“ į Kuritibą pristatė dar 40 naujų autobusų.

21 iš jų – standartinio ilgio, 13 – sudvejintų B340M ir 6 – sutrejinti B340M. Juose – visos moderniausios saugumo sistemos – elektroniniai diskiniai stabdžiai, ABS, elektroninė pagreičio kontrolė sistema ir panašiai. Visos transporto priemonės naudoja GPS ryšį, kad būtų automatiškai apribotas autobusų greitis kritinėse vietose, tokiose kaip terminalai ar šalia mokyklų bei ligoninių. Kai ši sistema buvo įdiegta 2018 m., ženkliai pagerėjo eismo saugumas.

Kuritiboje autobusai važiuoja atskirtomis juostomis ar koridoriais, visi autobusai – žemagrindžiai, pritaikyti žmonėms su negalia.

eBus.lt

busworld.org nuotrauka