Naujieji Vilniaus „Solaris Urbino CNG“ pristatyti visuomenei

sausio 28 06:48 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Sausio 28-ąją vilniečiai ir keleivinio transporto specialistai galėjo apžiūrėti neseniai į Vilnių atvykusius naujus „Solaris Urbino CNG“ autobusus. Išsyk po pristatymo autobusai išvažiavo į miesto gatves.

Į Vilniaus gatves šią savaitę išrieda dar 19 naujų ekologiškų autobusų – „Solaris Urbino 12 CNG“. Kartu su jais sostinėje startuoja naujas socialinis projektas, skirtas atminti Vasario 16-osios signatarams.

„Į gatves išriedantys 19 naujų ekologiškų autobusų važinės visais sostinės autobusų maršrutais. Nauji autobusai – modernūs, pritaikyti neįgaliesiems, šilti keleiviams. Taip pat startuoja ir naujas socialinis projektas, skirtas Vasario 16-ajai. Dvidešimt autobusų bus apklijuoti Nepriklausomybės akto signatarų atvaizdais, kurie primins vilniečiams, kam turėtumėme būti dėkingi už tai, kad šiandien esame laisvi ir nepriklausomi”, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Iki vasario 16 dienos dvidešimt įmonės “Vilniaus viešasis transportas” autobusų papuoš Nepriklausomybės akto signatarų veidai, trumpi jų gyvenimo aprašymai ar pasiekimai. Šie autobusai taps socialinio projekto „Ar žinote? Kieno parašai išreiškė Lietuvos žmonių valią būti nepriklausomiems?“ dalimi ir beveik visus metus važinės Vilniaus gatvėmis. Taip pat planuojama, kad akcijai paruošti plakatai papuoš ir miesto kolonas.

„Per dešimtmetį autobusų parkas atnaujintas trečdaliu, tai tikrai didelis ir sveikintinas miesto valdžios pasiekimas. Šie 19 naujų autobusų atneš naudą ir miestiečiams, kurie naudosis viešuoju transporto, ir tiems, kurie juo naudojasi rečiau, nes šios transporto priemonės gerokai ekologiškesnės“,- sakė LR Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Kiekvienas „Solaris Urbino 12 CNG“ autobusas gali pervežti 85 keleivius, jie varomi suspaustomis dujomis.

„Nors vidaus degimo variklis sukonstruotas ir pritaikytas naudoti gamtines dujas bei atitinka Euro 5 ir EEV (angl. Enhanced Environmentally Friendly Vehicle) oro taršos reikalavimus, tačiau jis taip pat nesunkiai gali būti pritaikytas ir biodojų naudojimui. Naujų autobusų skleidžiamas triukšmo lygis neviršija 80 dB, matavimai atlikti remiantis Europos Sąjungos Tarybos direktyva“, – sako įmonės „Solaris Bus & Coach“ direktorius eksportui Tomaš Wozniak.

Be to, autobusų duryse įmontuota apsauga nuo prispaudimo ir avarinis durų atidarymo jungiklis. O keleivių salonuose sumontuoti šildomi šoniniai šildytuvai. Prie kiekvienų durų įrengti pučiami ventiliatoriai, galintys tiekti tiek šaltą, tiek karštą orą. Naujuose autobusuose įrengti 6 suspaustų gamtinių dujų balionai. Juos pilnai papildžius, autobusai galės įveikti iki 450 km ilgio atstumą.

Planuojama, kad šie autobusai Vilniuje bus eksploatuojami ne mažiau kaip 15 metų. Prieš tai sostinėje autobusų parkas buvo atnaujintas 2003-2006 metais, tuomet buvo įsigyta 14 „Mercedes“ autobusų, 90 naujų „Volvo“. Planuojama, kad per šiuos dvejus metus parkas bus atnaujintas dar 60 naujų transporto priemonių: pernai kovą į gatves jau išvažiavo 18 naujų autobusų, šiais metais parkas bus papildytas iš viso 41 transporto priemone.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jaku-bauskienės ir Denis Simonov nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.