Nuo liepos 1-osios – daugiau lengvatomis besinaudojančių keleivių

31 gegužės 04:05 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, jog nuo liepos 1-osios vietoj šiuo metu galiojančių trijų specialiųjų poreikių lygių lieka tik du – vidutinių ir didelių specialiųjų poreikių lygiai.

Keleivių vežėjai domėjosi, ar dėl to nebus daugiau lengvatomis besinaudojančių viešojo transporto keleivių. eBus.lt kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, sulaukėme Komunikacijos skyriaus atsakymo:

„Nuo šių metų liepos 1 dienos vietoj šiuo metu galiojančių trijų specialiųjų poreikių lygių pensinio amžiaus sulaukusiems žmonėms lieka du – vidutinių ir didelių specialiųjų poreikių lygiai.

Senjorams, kuriems šiuo metu nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, jų turimas specialiųjų poreikių lygis bus prilygintas vidutinių specialiųjų poreikių lygiui ir išduotas naujas neįgaliojo pažymėjimas.

Nuo liepos 1 d. senjorai, kuriems nustatytas vidutinių ir didelių specialiųjų poreikių lygis, galės pasinaudoti 50 proc. nuolaida važiuoti viešuoju transportu. Kaip ir iki šiol, vyresni nei 80 metų senjorai gali pasinaudoti 80 proc. lengvata važiuoti viešuoju transportu“.

Taigi nuo liepos 1 d. daugiau senjorų galės pasinaudoti nuolaida viešuoju transportu, taip pat galės nemokamai pasigaminti pasą ar asmens tapatybės kortelę.

Ministerija primena, kad tie senjorai, kuriems šiuo metu nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, turės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritorinį skyrių.

Turimas nedidelių specialiųjų poreikių lygis bus prilygintas vidutinių specialiųjų poreikių lygiui ir išduotas naujas neįgaliojo pažymėjimas. Specialieji poreikiai nebus vertinami iš naujo.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka