Orhusas tapo pirmuoju Danijos miestu, įsigijusių elektrinių „Solaris“ autobusų

rugpjūčio 05 04:32 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

„Solaris Bus & Coach“ ir Danijos vežėjas „AarBus“ pasirašė sutartį dėl 29 elektrinių autobusų pristatymo. Įsigyti 6 „Solaris Urbino 12 Electric“ ir 23 sudvejinti „Urbino 18 Electric“. Visi autobusai į Orhusą atvyks iki 2022 m. vidurio.

Jutlandijos pusiasalyje įsikūręs Orhusas yra antras pagal dydį Danijos miestas ir pirmasis, pradėjęs eksploatuoti elektrinius „Solaris“ autobusus. „Urbino“ elektriniuose autobusuose bus sumontuotos „Solaris High Energy“ baterijos. Akumuliatoriai, kurių bendra galia yra 440 kWh, bus sumontuoti sudvejintuose autobusuose, o standartinio ilgio autobusuose energija bus kaupiama akumuliatoriuose, kurių bendra galia viršija 260 kWh. Abu „Urbino“ modeliai bus įkraunami naudojant įprastą įkrovimo lizdą sandėlyje ir apverstą pantografą.

Keleivių patogumui – aukštos ir patogios sėdynės, pritaikytos priemiesčio maršrutams, kurios bus montuojamos visose užsakytose transporto priemonėse. Elektriniame „Urbino 12“ bus 35 vietos, o „Urbino 18“ – 55.

Pirmieji „Solaris“ autobusai į Orhusą atkeliavo dar 2006 m. Nuo tada „Solaris“ Danijos miestui pristatė beveik 200 autobusų, iš kurių maždaug. 140 vis dar veža keleivius.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka