Otokar – Europos rinkai

13 balandžio 04:50 2012 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Praėjusių metų spalio mėnesį Belgijoje, Kortrijko mieste vykusioje didžiausioje ir prestižiškiausioje autobusų parodoje „Busworld Europe 2011“ turkiškam „Otokar Kent C“ autobusui suteiktas specialus žiuri apdovanojimas („Jury’s Special Award“).

Autoritetinga žiuri atkreipė dėmesį į transporto priemonės funkcionalumą bei novatoriškumą. Pasak komisijos narių, autobusas patraukė jų dėmesį tiek interjero, tiek eksterjero savitumu. Jų nuomone, transporto priemonė savo įranga bei dizainu gali drąsiai konkuruoti su Senajame žemyne sukurtais analogais.

Iš viso „Otokar“ Kortrijike pristatė keletą nuo 5,8 metrų iki 12 metrų ilgio autobusų modelių. Tai – 9 metrų ilgio „Centro C“ su 32 sėdimomis vietomis ir 250 AG varikliu, 5,5 metrų ilgio 10 sėdimų vietų „Vectio C“ su 145 AG varikliu, taip pat 12 metrų ilgio „Kent C“ su 290 AG varikliu.

Be šių, lankytojai galėjo apžiūrėti ir tarpmiestinį 7 metrų ilgio „Navigo U“ su 185 AG varikliu, 9 metrų ilgio „Vectio U“ su 250 AG varikliu. Be vidutinės klasės autobusų, pristatyta ir keletas standartinio 12 metrų ilgio ilgio transporto priemonių bei turistinis 7 metrų ilgio 33 sėdimų vietų „Navigo T“ ir 10 metrų ilgio „Vectio T“, kuriame telpa 35 sėdimos vietos.

Visuose turkiškuose autobusuose sumontuoti vakarietiški agregatai, mažuosiuose montuojami „Deutz“, o didžiuosiuose – „Cummins“ varikliai. Tačiau savo kėbulo konstrukcija ir stiliumi visi jie – originalūs bei saviti.

Kompanija „Otokar“ įsikūrusi Turkijos mieste Sakarjoje ir yra kompanijosKo Holding padalinys.

„Otokar“ tarpmiestinius autobusus pagal Magirus Deutz licenciją pradėjo gaminti 1963-iaisiais. Tuo metu „Otokar“ pasižymėjo kaip itin modernių autobusų gamintojas.

Po 1970-ųjų „Otokar“ pradėjo gaminti mikroautobusus su „Deutz AG“ varikliais. Nuo 1980 m. turkai gamina ir miesto autobusus.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.