Paaiškėjo, kokie autobusai veš panevėžiečius

gegužės 06 05:42 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Panevėžio autobusų parko skelbtą viešųjų pirkimų konkursą įsigyti suspaustas gamtines naudojančių autobusų už ES lėšas laimėjo Turkijos BMC gamintojai. Vietoj numatytų dešimties autobusų jie pateiks Panevėžio miestui dvylika.

 

 

„Džiaugiamės, kad pavyko racionaliai įsisavinti Europos Sąjungos lėšas, nupirkti daugiau autobusų negu buvo numatyta. Nesibaiminame, kad autobusai – turkiški. Šiuo metu konkurencija tarp gamintojų didelė, tad kokybė turi būti užtikrinta“, – sako Panevėžio autobusų parko vadovas Arnoldas Gražys.

BMC atstovės Lietuvoje UAB „BTS Vilnius“ atstovas Jonas Žukas sako, jog autobusai pritaikyti Lietuvos sąlygoms. „Gamintojai siekė patekti į Lietuvos rinką su atnaujintu modeliu „BMC Procity“. Jie buvo atvykę į Lietuvą, studijavo mūsų klimato sąlygas, stebėjo kelius. Be to, BMC turi vieną iš ilgiausių kataforezės vonių Europoje, kur nardinami visų gaminamų autobusų kėbulai, tad jie patikimai apsaugoti nuo prarūdijimo“, – dėsto J. Žukas.

Autobusų patikimumą garantuoja ir vakarietiškos detalės. „BMC Procity“  montuojamas „Cummins“ variklis, ZF pavarų dėžė, ZF tiltai. Sienos, stogas – su 40 mm storio izoliacine medžiaga, laidų jungtys atitinka IP 68 klasę, kondicionierius ne tik aušina, bet ir šildo. „Autobusai atitinka visus reikalavimus, kuriuos techninėje specifikacijoje numatė Panevėžio miestas. Jie bus žemagrindžiai, pritaikyti žmonėms su įvairiomis negaliomis“, – teigia J. Žukas.

Planuojama, kad žemagrindžiai miesto autobusai, naudojantys suspaustas gamtines dujas į Panevėžio gatves turėtų išvažiuoti jau šį rudenį. Pirkimo vertė – daugiau kaip 2 mln. 200 tūkst. Eur.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

  • apie-bmc-pan
  • apie-bmc-pan1
  • apie-bmc-pan2