Paryžiuje – pirmieji autonominiai elektriniai autobusai

sausio 25 05:53 2017 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Paryžiuje pasirodė pirmieji elektriniai autobusai, kurie gali važiuoti be vairuotojo. Kol kas projektas – eksperimentinis, tačiau jam pasiteisinus, miesto vadovai pasiryžę plėtoti tokį transportą.

 

 

Miesto gatvėmis važinėja du autobusai. Jų maršrutas driekiasi nuo Liono iki Austerlico stočių. Važiuoja jie atskira trasa, kad netrukdytų kitam transportui.

Kiekviename iš autobusų telpa po dvylika žmonių. juose sumontuoti lazeriniai matuokliai bei daugybė vaizdo kamerų, išdėstytų per visą trasporto priemonės perimetrą. Tokiu būdu išvengiama susidūrimo su žmonėmis ir kitais automobiliais.

Autobusai neturi įprastos priekinės ar galinės dalies. Atvykus į galinę stotelę jiems nereikia apsisukiti, jie gali išsyk važiuoti atgal, panašiai kaip funikulieriaus vagonėliai.

Ateityje miesto vadovai planuoja panašiais autobusais pakeisti priemiesčio traukinius, jungiančius nedidelius miestelius su Paryžiumi. Eksperimento išvados bus pateiktos po trijų mėnesių.

Per praėjusius metus išsyk keletas didelių automobilių gamintojų ėmėsi kurti autonomines transporto priemnes. Tarp koncernų, kurie jau iki 2020-ųjų planuoja sukurti autonominius automobilius, minimi BMW, „Volkswagen“, taip pat „General Motors“, „Tesla“, KIA.

Tokias transporto priemones sukurti taip pat užsimojo ir didžiosios IT kompanijos – „Apple“, „Google“, taip pat ir Lietuvoje jau žinomas „Uber“.

 

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka