Rygos viešojo transporto parką papildė 35 elektriniai autobusai

03 sausio 05:34 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Latvijos sostinės viešojo transporto bendrovės „Rīgas satiksme“ autobusų parką papildė 35 elektriniai „Solaris“ autobusai. Šiuo metu autobusams atliekama techninė apžiūra, bandomieji važiavimai ir kiti paruošiamieji darbai, netrukus jie išvažiuos į miesto gatves.

Pasak „Rīgas satiksme“ atstovų, tai bus didelis žingsnis link CO2 emisijos mažinimo mieste, tuo pačiu – viešojo transporto paslaugų gerinimo.

Šiuo metu ekspertai tikrina autobusų techninę parengtį, informacinės sistemos funkcionanavimą, ryšio su dispečeriais, vairuotojų pultų ir kitos įrangos veikimą. Du pirmieji autobusai jau išvažiavo į miesto gatves vežti keleivių.

Vairuotojams svarbu atlikti bandomuosius važiavimus, kad jie galėtų prisitaikyti prie naujos transporto priemonės. Žiemos sezonas tam yra pats tinkamiausias metas, nes kelio sąlygos ir salono šildymas turi tiesioginės įtakos baterijų įkrovimui.

Autobusus „Rīgas satiksme“ įsigijo vykdydama projektą „Elektrinių autobusų pirkimas Rygos miestui“, kurį bendrai finansuoja Europos Sąjungos Sanglaudos fondas. Bendra projekto kaina yra 19,18 mln. EUR, į kurią įeina 16,06 mln. EUR bendras Sanglaudos fondo finansavimas.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka