Savivaldžių autobusų era prasideda. Kada jie pasirodys Europos miestuose?

11 sausio 05:27 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Vis daugiau gamintojų pristato savivaldžius autobusus. Las Vegase vykusioje CES parodoje pristatytas dar vienas autobuso prototipas – „e.GO People Mover“. Tai – bendras „e.GO.Mobile“, ZF ir Prancūzijos „Transdev“, kuri jau seniai užsiima savivaldžio transporto plėtra, gaminys.

 

 

 

Transporto priemonės ilgis – šiek tiek daugiau nei penki metrai. Salone telpa iki 15 keleivių. Las Vegase pristatytame prototipe devynios sėdimos vietos keleiviams numatytos ant pusapvalio minkštasuolio, tačiau galimi ir kitokie sėdynių išdėstymo variantai.

Mikroautobusas – elektrinis, jame sumontuotas ZF 150 kW galingumo variklis, kuriam energiją teikia nuo 30 iki 60 kW/val. galingumo baterijos. Jų įkrovimas trunka nuo penkių iki dešimties valandų.

Vairo mechanizmą, pakabą ir stabdžius taip pat teikia ZF. Ši kompanija mikroautobusą aprūpins ir jutiklių bei daviklių sistema, kurios dėka autobusiukas galės važiuoti be vairuotojo. „Transdev“ bus atsakinga už vaizdo fiksavimo sistemos montavimą, taip pat už priedėlio, skirto vartotojams, sukūrimą.

Tikimasi, kad 2020 m. Vokietijoje ir Prancūzijoje važinės apie keturis šimtus savivaldžių autobusų. Kol kas neskelbiama, ar jie važinės bendrojo naudojimo keliais. Planuojama, kad 2025-aisiais pasaulyje važinės daugiau kaip dešimt tūkstančių panašių maršrutinių autobusų.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka