„Scania“ nebegamins kėbulų autobusams Lenkijoje

31 gegužės 04:12 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Kėbulų gamyba „Scania“ gamykloje Slupske, Lenkijoje, bus laipsniškai nutraukta iki 2024 m. pirmojo ketvirčio. Gamykloje Slupske toliau bus gaminamos važiuoklės kai kuriems autobusams, rašoma gegužės 30 d. paskelbtame pranešime spaudai.

Pasak gamintojų, tokiu būdu  „Scania“ pertvarko savo autobusų ir tolimojo susisiekimo autobusų verslą. Tikslas – labiau koncentruotis į ateities planus.

„Scania“ teigimu, bendrovė ir toliau gamins Lenkijoje važiuokles su plačiomis pavarų sistemų pasirinkimo galimybėmis, tačiau nutrauks „Scania Citywide“, „Scania Interlink“ ir žemagrindžių važiuoklių gamybą.

Pasak gamintojų, pandemija smarkiai paveikė autobusų rinką. Nors ji pamažu įsibėgėja, atsigavimo tempas lėtas, konkurencija didėja, o būsimi teisės aktai reikalauja didelių investicijų naujoms technologijoms diegti dabar ir ateityje.

„Esame įsitikinę, kad autobusų ir tolimojo susisiekimo autobusų gamyba ir toliau išliks svarbia „Scania“ verslo dalimi, tačiau mums reikia atnaujintos strategijos, kuri suteiktų galimybę įgyvendinti klientų lūkesčius ir užtikrinti pelningą verslą visame pasaulyje. Ir toliau savo klientams pateiksime išsamius sprendimus, įskaitant aptarnavimą, finansavimą, įkrovimo sprendimus ir išmaniąsias transporto sistemas“, – sako Scania“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Stefano Fedel.

Pasak jo, gaminant „Scania“ miesto ir tolimojo susisiekimo autobusus, visada būdavo bendradarbiaujama su kėbulų gamintojais. Tokia politika bus tęsiama ir toliau, su partneriais Švedijos gamintojai siūlys reikalingus klientams sprendimus.

Priminsime, jog neseniai apie panašų sprendimą pranešė ir Švedijos „Volvo Buses“. Jie taip pat perkelia autobusų gamybą iš Europos į Egiptą, kur įmonė MCV (Manufacturing Commercial Vehicles) miesto elektrinių autobusų kėbulus gamins Europos rinkai, o „Sunsundegui“ – turistinių autobusų kėbulus.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka