Seniausi Klaipėdos autobusai – užtarnauto poilsio

21 rugsėjo 03:50 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Neseniai uostamiesčio gatvėse pasirodė originalūs, iš Hanoverio atvažiavę suspaustomis gamtinėmis dujomis varomi „Mercedes-Benz Citaro“. Be šių, klaipėdiškiai įsigijo ir keletą naujų ar naujesnių turistinių autobusų.

„Šiemet savo transporto priemonių parką gerokai atnaujinome. Pirkome devynis 12 ir 18 metrų ilgio „Mercedes-Benz Citaro“, taip pat penkis turistinius autobusus. Du iš jų – visai nauji „Temsa Safari“, – pasakoja bendrovės Klaipėdos autobusų parkas generalinė direktorė Jelizaveta Daugininkienė.

Papildomų miesto autobusų klaipėdiškiams nereikia – įsigijus naujų, čia pat nurašoma tiek pat fiziškai bei morališkai pasenusių transporto priemonių. „Sulaukę suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų iš Hanoverio, išsyk nurašėme keletą jau dvidešimtmečio aulaukusių MAN“, – aiškina parko vadovė.

„Temsa Safari“ Klaipėdos autobusų parko darbuotojai įsigijo prieš „Eurobasket 2011“ – taip iš anksto rengtasi prisidėti prie čempionate dalyvavusių komandų vežiojimo. „Autobusus pirkome baltus, kad jie atitiktų čempionato rengėjo keliamus reikalavimus. Vėliau jie buvo papuošti čempionato simbolika. „Eurobasket 2011“ pateikėme dar du savo autobusus bei „paskolinome“ keletą savo vairuotojų, kurie vežiojo dalyvių komandas ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose miestuose“, – pasakoja J. Daugininkienė.

Nors per čempionatą gautas pelnas dar nesuskaičiuotas, parko vadovė tikisi, jog iš didžiosios krepšinio šventės uždirbo ir keleivių vežėjai. „Vežti čempionato dalyvius – ne tik prestižas, nors jis, be abejo, taip pat labai svarbus. „Eurobasket 2011“ komandų vežiojimas mūsų vairuotojams paliko neišdildomą įspūdį, labai įdomios patirties įgijo ir kiti parko darbuotojai“, – kalba J. Daugininkienė.

Be naujausių turistinių autobusų, klaipėdiškiai skyrė ir transporto priemones žurnalistams bei apsaugos darbuotojams vežioti. Per čempionatą buvo pratęstas ir viešojo transporto darbo laikas. „Jei Lietuvoje, kaip žadama, būtų rengiamos atrankinės varžybos į 2012-ųjų Londono olimpiadą, norėtume dalyvauti konkurse komandoms vežti“, – sako parko vadovė.

Artimiausiu metu Klaipėdos autobusų parkas tikisi gauti daugiau naujų bei modernių autobusų: klaipėdiškiai dalyvauja dviejuose projektuose ekologiškoms keleivinio transporto priemonėms įsigyti.

Iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos Sanglaudos fondo lėšų tikimasi nupirkti dvylika transporto priemonių. Dar vienas projektas – autobusų įsigijimas pagal Klimato kaitos programą, kur kiekvienas paraišką pateikęs miestas gali pretenduoti į iki 20 mln. litų paramą. „Šį projektą vertinčiau kaip itin vykusį – jei viskas klostysis taip, kaip numatyta, Lietuvoje turėtų atsirasti nemažai naujų keleivinio transporto priemonių. Iki šiol mažesnieji parkai įstengdavo atsinaujinti tik pavažinėtais autobusais“, – sako J. Daugininkienė.

Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.