Senus Maltos autobusus keis retro stiliaus elektriniai autobusai

31 rugpjūčio 04:39 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Maltoje, kaip buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje, eismas vyksta kairiąja puse. Ilgą laiką vietos vežėjai įsigydavo tik pavažinėtų transporto priemonių, stengėsi jas eksploatuoti kaip įmanoma ilgiau.

Vis dėlto pastaruoju metu Maltos viešasis transportas sparčiai keičiasi. Vežėjai įsigyja naujų autobusų, dažniausiai – „Mercedes-Benz Citaro“, taip pat – „Temsa“ ir „King Long“. Iki 2025-ųjų Malta įsipareigojo keisti dyzelinius autobusus į elektrinius, vežėjai tikisi, kad šalies vyriausybė tam skirs subsidijų.

Įkvėpta projekto „New Bus for London“, britų ir maltiečių studija „Mizzi Studio“ sukūrė stilizuotus autobusus, primenančius klasikines Maltoje važinėjusias transporto priemones. Ryškiausi ankstesnių autobusų bruožai perkelti į retro stiliaus transporto priemonių važiuoklę, stiklų formą ir pan.

Techniniai naujųjų transporto priemonių duomenys kol kas neskelbiami, aišku, kad tai bus 9 m ilgio žemagrindžiai autobusai, su saulės baterijomis ant stogo. „Malta Bus Reborn“ projektas Valetoje buvo pristatytas dar 2019-aisiais, tačiau dėl pandemijos atidėtas ir dabar atgaivintas naujai.

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos

  • 3-malta1
  • 3-malta