„Setra“ iš „Busworld Europe 2013“ išsivežė penkis apdovanojimus

spalio 28 04:52 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Kiekvieno Vokietijos „Setra“ gamintojų autobuso premjera – didžiulis įvykis autobusų pasaulyje. Ne veltui vienam modeliui sukurti vokiečiai skiria ne mažiau nei dešimt metų. Per šį laiką autobusas nugludinamas kone iki tobulumo.

Pastaruoju metu naujovių būta kaip niekada gausu. Prieš metus vokiečiai pristatė penktosios klasės „Setra Comfort Class“ autobusą, o šiųmetėje „Busworld Europe“ parodoje Kortrijke – ir prestižiškiausią bei įspūdingiausią penktosios klasės „Setra TopClass“.

Jau žinome, kad „Setra ComfortClass 500“ pripažintas 2014-ųjų „Metų autobusu“. Džiugu, kad vieną iš šių prestižinių autobusų galime pamatyti ir Lietuvoje – transporto priemonę šių metų vasaros pradžioje įsigijo vilniečių bendrovė „Vilneda“.

Garbingas apdovanojimas „Coach of the Year 2014“ autobusui „Setra S 515 HD” įteiktas „Busworld Europe 2013“ parodoje. Be šio, autobusas sulaukė ir daugiau apdovanojimų; jam suteiktas „Green Coach Award 2013” titulas. Šio apdovanojimo autobusas nusipelnė dėl ypatingo ekonomiškumo, sumažėjusių degalų sąnaudų bei kenksmingų dalelių išmetimo į aplinką. Pasak vokiečių autobusui apdovanojimą skyrusios komisijos atstovų, aerodinamiškos transporto priemonės linijos, autobuse sumontuotas Euro 6 reikalavimus atitinkantis „Blue Efficiency Power” variklis nutiesė naujajam autobusui kelią į visai naują energijos efektyvumo bei pažangos lygį.

Tačiau kad ir koks gražus bei modernus bebūtų, ne „Setra ComfortClass 500“ labiausiai papuošė vokiečių gamintojų stendą ir tapo jo pažiba; pagrindine ir daugiausia susidomėjimo sulaukusia naujiena tapo penktosios klasės „Setra TopClass“ premjera.

Elegantiškas triašės setros išorės dizainas, prabangus salonas, įdiegti aukščiausi saugumo standartai – šis laineris vėl iškėlė autobusų kokybės standartus į naujas aukštumas. Ne veltui transporto priemonė išsyk pelnė aukščiausią „Europos Autobusų savaitės ekspertų“ (European Coach & Bus Week (EWC) įvertinimą už saugumą, patikimumą, ekonomiškumą bei ekologiškumą.

Autobusas ne tik itin prabangus – jame panaudotos visos naujausios ir moderniausios pastarojo meto autobusų gamybos technologijos. Pateikę šį autobusą, vokiečių gamintojai vėl užsitikrino lyderių pozicijas Europos turistinių autobusų rinkoje.

Naujajame autobuse montuojamas Euro 6 standartus atitinkantis 510 AG „Mercedes-Benz“ variklis. Modelio ilgis – 14,17 metro. salone – 51 sėdima vieta.

Atnaujinta vairuotojo darbo vieta, jis tapo manevringesnis, lengvesnis, ekonomiškesnis.

„Busworld Europe 2013“ pristatytas ir dviaukštis „Setra S 431 DT“ autobusas.

Daugiau apie naujausią „Setra TopClass“, taip pat apie kitas vokiečių gamintojų naujoves – tik eBus.lt puslapyje.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.