„Setra“ pristato naujos serijos „Low Entry” serijos autobusus

12 liepos 04:30 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

2023 m. kovo 22 d. „Daimler Truck“, vienijanti „Mercedes-Benz“ ir „Setra“ autobusų gamintojus, pristatė naują pusiau žemagrindžių autobusų seriją „S 500 LE business“. Juos „Setra“ pradės gaminti jau šių metų rudenį.

„S 500 LE business“ priklauso „Multi Class“ šeimynai ir pakeis ankstesnę „S 400 LE business“ seriją. „S 400 LE businesses“ serija yra paskutinė, kuri nedalyvavo „Setra“ programos atnaujinimuose – tai rodo ir modelio tipo žymėjimas, kuris vis dar prasidėjo raide „4“, reiškiantis, kad autobusai – vis dar ketvirtos kartos.

Kaip ir ankstesni „Setra“ pusiau žemagrindžiai autobusai, naujoji verslo serija S 500 LE bus gaminama „Daimler Truck“ gamykloje Turkijoje.

„Setra“ gamintojai pabrėžia, kad naujasis autobusas tinkamas tiek vežti keleivius reguliariais, tiek ir užsakomaisiais reisais, sėdynių išdėstymas salone gali būti skirtingas. Autobusas bus keturių ilgių: 10,5 m, 12 m, 13 m ir 14,5 m. Bus galima rinktis ir vieną iš trijų skirtingų durų išdėstymo variantų. Visos keturios naujosios serijos versijos gali būti tiekiamos ir kaip trijų durų modeliai.

Autobuso salonas yra padalintas į žemagrindę priekinę dalį, kuri tęsiasi iki centrinių durų, už jos yra trys laipteliai.

Dviejų ašių naujuosiuose „Setra“ montuojami 7,7 l „Mercedes OM 936“ varikliai, kurių galia – 220 kW (299 AG) arba 260 kW (354 AG), priklausomai nuo klientų pageidavimų. Triašis „S 518 LE business“ bus komplektuojamas su 10,7 l darbinio tūrio „Mercedes OM 470“ varikliu, kurio galia – 290 kW (394 AG). Siūlomos „Voith” arba ZF mechaninės ar automatinės pavarų dėžės.

Kad naujoji „Setra“ būtų dar ekonomiškesnė ir ekonomiškesnė kelyje, galimas hibridinis variantas. Tokiu atveju tarp pavarų dėžės ir dyzelinio variklio yra prijungtas nedidelis elektrinis variklis, kuris palaiko dyzelinį variklį jį užvedant, tokiu būdu sutaupoma nemažai dyzelino, o transporto priemonė yra ekologiškesnė.

Tradiciškai „Setra“ autobusams montuojamos visos moderniausios saugos sistemos.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka

  • 1-low-setra