Šiaulių rajono mokykloms perduoti geltonieji autobusai

18 lapkričio 06:16 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Lapkričio 16 d. Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijai ir Šiaulių r. Pavenčių mokyklai – daugiafunkciam centrui perduoti autobusai, kuriuose yra po 33 sėdimas vietas. Didesnių, nei įprasta mokyklinių autobusų reikia ne tik vaikams atvykti į pamokas, bet ir visai klasei kartu vykti į edukacijas, STEAM laboratorijas, plaukimo treniruotes, ekskursijas.

Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis džiaugėsi, kad su rajono tarybos pritarimu pavyko nupirkti didesnius autobusus. Vicemeras Eimantas Kirkutis pasakojo, kad lėšas dviems naujiems mokykliniams autobusams, skirtiems mokinių pavėžėjimui į mokyklas, skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tačiau mokykloms reikia mokinius vežti ne tik į pamokas ir namo, bet ir į edukacijas, STEAM laboratorijas, ekskursijas, o visa klasė į įprastą mokyklinį mikroautobusą netelpa. Todėl, atsiradus poreikiui mokykloms turėti didesnius autobusus, buvo parengtas sprendimo projektas ir teiktas rajono tarybai dėl prisidėjimo prie autobusų pirkimo ir iš biudžeto lėšų. Šiaulių rajono savivaldybės tarybai pritarus, lėšos iš biudžeto buvo skirtos ir sulaukus eilės pavyko nupirkti du 33 sėdimų vietų mokyklinius autobusus.

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos direktorei Auksei Rasilavičienei ir Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorei Astai Lesauskienei autobusų raktelius perdavė autobusų gamintojų atstovai, palinkėję saugių mokyklinių kelionių.

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos direktorė Auksė Rasilavičienė džiaugėsi, kad didžiausia rajono mokykla – Stasio Anglickio gimnazija gavo didesnį autobusą, nes iki šiol progimnazijos mokiniai į edukacijas, plaukimo treniruotes buvo vežami įprastais mokykliniais mikroautobusais ir, pavyzdžiui, nuvykti visai klasei į plaukimo treniruotę reikdavo dviejų reisų, o dabar į autobusą tilps visa klasė.

Vienas iš autobusų yra su dviem vietomis neįgaliųjų vežimėliams, jis skirtas Pavenčių mokyklai-daugiafunkciam centrui, kuriame mokosi specialiųjų poreikių vaikai. Mokyklos direktorė Asta Lesauskienė teigė, kad tai labai pradžiugino mokyklą – dabar patogiai į visas išvykas galės vykti ir judėjimo negalią turintys mokiniai.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir nuotrauka