Šiauliuose – Švedijoje pirkti autobusai

rugpjūčio 22 04:13 2017 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

 Šiaulių mieste keleivius vežančios bendrovės „Busturas“ kieme – naujasis pirkinys. Švedijoje įsigyti autobusai plukdomi į Lietuvą, paskutinieji Šiaulius turėtų pasiekti kitą savaitę. Autobusai nėra nauji, tačiau puikios techninės būklės. Labiausiai stebina jų kaina – lyg naujo aukštos klasės elektrinio dviračio.

Vieną pirmųjų į „Busturo“ kiemą įriedėjusį „Volvo“  autobusą kartu su bendrovės vadovu Vaidu Seiracku apžiūrėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir autobusus perkant tarpininkavusios bendrovės vadovas  Virginijus Korsakas.

2007 metais Švedijoje, Malmės mieste, savo „tarnybą“ pradėję autobusai yra puikiai išsilaikę, patikimi ir patogūs. Miesto meras taip pat atkreipė dėmesį, kad jų naudojami degalai – dujos, kur kas mažiau taršūs, nei, pavyzdžiui, dyzelinas, todėl  daug labiau tinka miestams. Tačiau bene įdomiausia šios 15 autobusų partijos ypatybė – tai jų kaina. Įskaičiuojant transportavimo kaštus, į Lietuvą pristatyti autobusai kainavo 7 500 eurų už kiekvieną! Panašiai tiek kainuoja padėvėtas lengvasis automobilis arba naujas aukštos klasės elektrinis dviratis.

Šiam pirkimui tarpininkavusi bendrovė „SG dujos“ su UAB „Busturas“ bendradarbiauja nuo 2011 metų.  UAB „SG dujos“ generalinis direktorius patvirtino, kad Lietuvoje ir aplinkinių šalių rinkose tokie autobusai būtų bent 20 tūkstančių eurų brangesni. Švedijos autobusų parkai, pirkdami visiškai naujas transporto priemones, iš naudotų uždirbti esą nesistengia. Pelno dalies atsisakė ir ilgamečiai „Busturo“ partneriai „SG dujos“. Bendrovė „Busturo“ teritorijoje yra įrengusi gamtinių dujų kolonėlę ir miesto keleivinį transportą aprūpina švaresniu kuru. V. Korsako teigimu, šis pirkinys leis prisidėti prie švaraus ir modernaus miesto kūrimo.

„Pirkimas parodė, kad yra neišnaudotų galimybių trisdešimties metų senumo autobusus pakeisti gerokai naujesnėmis ir tvarkingomis transporto priemonėmis. Dar nė metų nedirbantis „Busturo“ vadovas, manau, suprato keliamą užduotį ir rezultatai yra iškalbingi – šiemet naujesni autobusai įsigyjami jau antrą kartą. Džiaugiuosi, kad į autobusų parko atnaujinimą įsitraukė ir privatus verslas“, – kalbėjo meras A. Visockas.

Susitikime taip pat aptarta galimybė miestui už nedidelę kainą įsigyti ir visiškai naujų autobusų. Virginijus Korsakas iki rugsėjo vidurio pažadėjo surinkti reikalingus duomenis ir atlikti skaičiavimus, kurie būtų pateikti miesto Tarybos nariams. Kartu numatoma pristatyti Vandenilio kuro tyrimų laboratorijos pasiekimus kuriant alternatyvius degalus. Mokslininkų sukurta nauja ekologiško kuro rūšis – hidrometanas yra išbandyta ir puikiai tinka naudoti viešajam transportui.

UAB „Busturas“ ir toliau stengiasi išlaikyti vieną mažiausių Lietuvoje vieno kilometro savikainą ir palankiausią kainą keleiviams, atsiskaitantiems elektroniniu bilietu.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

  • apie-bust1
  • apie-bust2
  • apie-bust