Sostinėje kelią skinasi ekologiškas transportas. Keleivius veš elektra varomi autobusai

19 spalio 04:23 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ kviečia sostinės keleivius išbandyti ir įvertinti keliones ekologišku transportu. Spalio 15 dieną sostinės gyventojus pradėjęs vežti Kinijoje pagamintas naujos kartos elektrinis autobusas „Yutong U12“ keleivius džiugins beveik du mėnesius. Vilniečiai kviečiami ne tik išbandyti modernų, aplinkai draugišką autobusą, bet ir įvertinti jo privalumus.

Vilnius siekia vieningai gerinti visą kelionės viešuoju transportu patirtį ir paslaugų kokybę. Ambicingą viešojo transporto atnaujinimo strategiją pradėjusi įgyvendinanti sostinė iki 2030 metų daugiau nei 55 proc. visų kelionių viešuoju transportu keleiviams teiks draugiškomis aplinkai transporto priemonėmis. Per artimiausią dešimtmetį autobusų ir troleibusų pirkimui  iš viso planuojama skirti 245,26 mln. eurų. Rekordinį viešojo transporto atnaujinimą Vilniuje vežėjas tęsia ieškodamas ekologiškų sprendimų. Per pastaruosius metus miesto viešojo transporto sistemą jau atnaujino 5 elektra varomi mažos talpos autobusai „Karsan“, prieš metus į miesto gatves išriedėjo 50 dujinių triašių MAN autobusų, o šiandien miesto gyventojams pristatome dar vieną ekologišką sprendimą – elektrinius autobusus „Yutong U12“.

Didžiausio pasaulyje autobusų gamintojo „Yutong“ transporto priemonės pasižymi patikimumu ir išskirtiniu komfortu ne tik keleiviams, bet ir vairuotojams. Žemagrindis elektrinis autobusas itin patvarus – autobuse esanti itin galinga 423 kWh baterija gamintojo teigimu vienu įkrovimu turėtų nuvažiuoti iki 400 km. Testuojant šį autobusą ypatingas dėmesys bus atkreipiamas į įkrauta baterija nuvažiuotą kelią Vilniaus geografinei padėčiai bei transporto priemonės įkrovimo laiką. Elektrinis autobusas „Yutong U12“ bandymams pateiktas su įkrovimo stotele. Ekologišką autobusą miesto gyventojai galės išbandyti nuo spalio 15 d., 10 autobuso maršrute. Kiekvieną dieną ši ekologiška transporto priemonė įveiks mažiausiai 250 km. Ekologiškos kelionės privalumus kviečiami įvertini ir keleiviai!

Naudodamiesi mobiliosiomis programėlėmis m.Ticket ir Trafi keleiviai kviečiami įvertinti ne tik vairuotojo darbą, bet ir transporto priemonę. Galimybė išbandyti elektrinį transportą sostinėje – ne paskutinė. Jau kitų metų pradžioje vilniečiai turės galimybę išbandyti pirmąjį Lietuvoje elektrinį autobusą „Dancer“. Šiuo metu su Klaipėdos gamintoju tariamasi dėl galimybės sostinėje įrengti autobuso įkrovimui reikalingą pantografą.

Vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka